Нова вакцина ''може'' запобігти раку грудей

рак грудей

Науковці у США твердять про успішне завершення випробування на мишах нової вакцини, спрямованої на те, аби захистити від виникнення раку грудей.

Дослідники в Клівленді в штаті Огайо кажуть, що одна доза нової вакцини, яку було введено мишам, привела до цілковитого захисту від раку грудей і зупинила розвиток вже наявних ракових захворювань.

Випробування вакцини на людях може початися наступного року.

Науковці в Клівленді наполягають, що до появи остаточної вакцини мине ще багато років, але вони вважають, що зрештою її будуть використовувати для лікування жінок віком понад 40 років, або для молодших жінок, яким загрожує операція з вирізання грудді.

Д-р Вінсент Туі, який керує дослідженнями, розповів, що вони почали роботу 2002 року.

Він каже, що метою була «вакцина, яка не просто лікуватиме рак, вже наявні пухлини, але зможе запобігти раку у здорових жінок».

"Моя мета полягає в тому, аби жінка, яка досягає 40 років, могла піти до лікаря і отримати вакцину від раку грудей. Це повинно стати частиною програми вакцинації. Правильно спрямована вакцинація, на мою думку, зможе захистити нас на все життя, не лише від дитячих хвороб, але й таких хвороб у дорослих, як рак грудей," - каже д-р Туї.

Британська доброчинна організація, яка підтримує дослідження з лікування раку, каже, що дані, оприлюднені в журналі "Природа Медицина" можуть мати важливі наслідки для лікування раку в майбутньому, але що важливо провести масштабні випробування вакцини на людині.