Новий рекорд безпілотного "вічного" літака

Британський безпілотний літак "Зефір" встановив новий рекорд безперервного польоту на сонячних батареях.

Літак важить 50 кг і потребує 5 людей, щоб його запустити у повітря, але ось уже 7 діб, як він кружляє у повітрі, що свідчить про створення прототипу "вічного літака".

"Зефір" вилетів з авіабази Юма в штаті Арізона в 06.40 за місцевим часом минулої п'ятниці й досі перебуває в повітрі. Така тривалість польоту вдень і вночі означає, що цей літак перебуває в повітрі вже в чотири рази довше, ніж попередній офіційний рекорд, визнаний Всесвітньою федерацією повітряного спорту. Літак був розроблений оборонною та дослідницькою британською компанією QinetiQ.

Керівник проекту літака, Джон Солтмарш, сказав Бі-Бі-Сі, що "Зефір" приземлиться після двох тижнів у повітрі. "Зефір в принципі є першим "вічним" літаком", - каже він.

Компанія QinetiQ розробляла літак впродовж кількох років.

Літак може вдень підживлюватися від сонця й літати без зупинки вночі. Це дає йому широкий спектр застосування в майбутньому. Військові можуть використовувати такі літаки в якості розвідувальних і комунікаційних платформ. Цивільні та наукові програми можуть оснащувати їх для виконання функцій спостереження Землі. На відміну від інших літальних апаратів, перевага "Зефіра" полягає у спроможності безперервного польоту над однією місцевістю. Низькі навколоземні супутники проходять над землею згідно своєї орбіти, а великі безпілотні літаки, які використовуються на сьогодні військовими, потребують повернення на свої бази через регулярні проміжки часу для дозаправки. Як доводить практика, "Зефір" завдяки сонячним батареям може залишатися в небі тривалий час. В останній версії Зефір має розмах крил 22.5 метри та має новий кращий дизайн. Досі офіційний світовий рекорд по тривалості полету становив 30 годин і 24 хвилини. Він був встановлений літаком США Global Hawk.