Жінкам радять схуднути перед вагітністю

Ожиріння серед вагітних жінок досягло масштабів епідемії і ставить під загрозу здоров'я їхніх дітей, вважають експерти.

Британський Національний інститут здоров'я (NICE) видав нові рекомендації, які заохочують жінок в Англії схуднути, перш ніж завагітніти.

Жінкам також не радять "їсти за двох" під час вагітності.

Вчені стверджують у доповіді, що майже половина жінок дітородного віку мають надлишкову вагу або ожиріння, що може завдати шкоди дитині під час вагітності.

Багато жінок твердять, що отримували заплутані і суперечливі поради про своє здоров'я під час вагітності.

Поради Національного інституту здоров'я обговорюють проблему ваги й рекомендують фізичні вправи до, під час і після вагітності.

Image caption Худнути треба до вагітності, а не під час, кажуть лікарі

Вплив "культових особистостей"

Якщо жінка страждає на ожиріння під час вагітності, вона має підвищений ризик серйозних ускладнень, таких як діабет, чи загрозу викидня, чи мертвонародження. Є також більша ймовірність потреби кесаревого розтину.

NICE говорить, що жінок, у яких індекс маси тіла більше 30, слід заохочувати схуднути до настання вагітності. Під час вагітності зниження ваги може бути шкідливим для майбутньої дитини, тому жінкам рекомендується харчуватися нормально і робити легкі прави. ( Про Індекс маси тіла можна довідатися тут).

Після пологів жінкам радять втрачати вагу поступово. Водночас експерти кажуть про негативний вплив знаменитостей, які відновлюють свою попередню вагу дуже швидко і таким чином спричиняють нереалістичні очікування у пересічних матерів.

"Жінки повинні розуміти, що втрата ваги після народження дитини займає чимало часу і фізичної активності, і поступова втрата ваги не впливає на їх здатність годувати грудьми", - сказав професор Майк Келлі, директор програми NICE з громадського здоров'я.

"Втрата ваги поступово може реально допомогти жінкам зберегти здорову вагу в довгостроковій перспективі", - каже професор.