У Судані - батальйон онлайн джихадистів

Image caption Онлайн війни перестали бути розвагою для підлітків

Напади на веб-сайти у світовій павутині посилюються і набирають несподіваних форм.

Суданська урядова партія Національний конгрес застерігає, що "кібер-джихадисти" зруйнують дисидентський рух, який поширився у країні через соціальні мережі.

Останнім часом опозиція посилила антиурядові кампанії на веб-сайтах Facebook і Twitter.

Чільний партійний представник Конгресу Мандур аль-Махді заявив, що новий "кібер-батальйон" вже веде "оборонні операції в онлайні".

У Судані відбулися кілька антиурядових демонстрацій з початку року, які жорстко придушувалися урядом.

Представники правлячої партії вміщували на сторінках Facebook опозиції заклики не долучатися до акцій протестів. Поза такими дописами, "батальйон джихадистів в онлайні" себе ніяк не виявляв.

Кібер-напади на Єврокомісію

Image caption Кібер-армія Ірану вже намагалася діяти у Твітері

Речник ЄС повідомив, що Єврокомісія зазнала "серйозних кібер-нападів" напередодні саміту у Брюсселі. ЄС планує обговорювати питання майбутньої економічної стратегії та війну у Лівії.

Речник не подав подробиць, але порівняв цей випадок із нападом на міністерство фінансів Франції: "Ми часто зазнаємо кібер-нападів, але цей був потужним".

Щоб дослідити масштаби можливої завданої шкоди, ЄС закрив зовнішній доступ до електронної пошти та внутрішнього веб-сайту організації.

Працівників ЄС закликали змінити свої паролі до електронної пошти.

У минулому році міністерство фінансів Франції зазнало нападу на 150 комп’ютерів, з яких намагалися вилучити інформацію щодо саміту Великої двадцятки.

Новини на цю ж тему