Смартфони iPhone "шпигують" за власниками

iPhone записує кожен крок власників Копирайт изображения Reuters
Image caption Ну-мо, люба, де ти сьогодні була? - iPhone записує кожен крок власників

Смартфони iPhone і планшетники iPad третього покоління таємно записують і зберігають у пам'яті всі подробиці пересування своїх власників.

Такі висновки дослідження, яке провели експерти з безпеки мереж зв'язку Алісдер Аллан і Піт Ворден. Вони оприлюднили свої висновки в британському часописі "Ґардіан", який назвав дослідження великою несподіванкою для багатьох користувачів айФонів.

Як з'ясували експерти, дані про історію пересувань смартфона зберігаються у прихованому, але незахищеному файлі. Тож маючи необхідне програмне забезпечення, можна з великою точністю відтворити траєкторію руху людини.

Apple не коментує висновків двох експертів, але наразі немає інформації про те, що компанія завантажувала чи використовувала дані про пересування власників iPhone у власних цілях.

Власники iPhone будуть здивовані цією інформацією, пише Guardian, бо їхні пристрої жодним чином не дають зрозуміти, що ведуть запис географічної інформації.

Свідомий крок

Аллан і Ворден у своїй статті на сайті технологічних новинок O'Reilly Radar пишуть, що незрозуміло, навіщо iPhone і iPad збирають інформацію про місцеперебування їхніх власників, але зрозуміло, що це "явно навмисно".

Вони стверджують, що можливість реєструвати пересування користувачів з'явилася в червні 2010 року, коли програмне забезпечення доповнили нової версією операційної системи iOS4.

Ці дані потім переносяться на персональний комп'ютер і зберігаються в окремому файлі щоразу, коли два пристрої під'єднуються для синхронізації.

Чільний консультант з питань технології фірми мережевого захисту Sophos сказав Бі-Бі-Сі, що компанія Apple навряд чи планувалиа використати цю інформацію в комерційних цілях.

Але як пишуть блогери, приватні детективи, котрі шукають доказів подружньої невірності, зможуть скористатися цією функцією, а популярним запитанням американських адвокатів, які ведуть справи про розлучення, цілком може стати: "Чи є у вашого невірного чоловіка iPhone?"

Новини на цю ж тему