Мобільні додатки-чати витіснили СМС

СМС
Image caption СМС все одно залишатиметься ключовим гравцем

Мобільні додатки-чати для миттєвого обміну повідомленнями, такі як WhatsApp, вперше витіснили традиційні СМС-повідомлення, повідомляє дослідницька компанія Informa.

За її даними, у 2012 році за допомогою таких додатків щодня надсилались майже 19 мільярдів повідомлень, і лише 17,6 мільярдів СМС.

Така зміна пріоритетів помітно вплине на мобільних операторів, для яких СМС були ключовим джерелом доходів.

Деякі оператори вже "побачили зниження доходів від повідомлень", каже Памела Кларк-Діксон з Informa.

Згідно з результатами окремого дослідженням, проведеного фірмою Ovum, у 2012 році були втрачені понад 23 мільярди доларів прибутків від СМС через додатки-чати.

Ключовий гравець

У Informa очікують, що обмін повідомленнями у чатах і далі ставатиме все популярнішим.

За прогнозами компанії, до 2014 року щоденна кількість повідомлень у таких додатках зросте до 50 мільярдів, а СМС щодня відправлятимуть лише до 21 мільярди.

Проте, наголошують дослідники, навіть попри збільшення розриву між додатками та звичайними повідомленнями, СМС залишатиметься ключовим гравцем в секторі.

"У СМС досі багато життя", - каже пані Кларк-Діксон.

Вона пояснила, що додатками-чатами переважно користуються власники смартфонів. Але є велика кількість людей, які користуються звичайними телефонами і, відповідно, пишуть СМС.

У той же час, додала експерт, компанії почали сприймати СМС серйозніше - саме тому, що ними користуються власники будь-яких телефонів.

Informa каже, що прибутки від СМС до 2016 року можуть збільшитись до 127 мільярдів доларів, тоді як минулого року вони становили 115 мільярдів доларів.

Новини на цю ж тему