Хакери зламали систему відбитків пальців на iPhone

Відбитки пальків
Image caption Apple стверджує, що її система розпізнавання відбитків пальців підтримує "дуже високий рівень безпеки"

Хакери стверджують, що зламали систему розпізнавання відбитків пальців на новому iPhone 5S від Apple через день після презентації моделі.

Німецькі хакери з групи "Chaos Computer Club" заявили, що "успішно обійшли біометричну систему персональної ідентифікації, використовуючи підручні засоби".

Вони сфотографували відбиток пальця, залишений на скляній поверхні, потім зробили з нього муляж, за допомогою якого розблоковували телефон.

Проте в Apple наполягають, що система сенсорної ідентифікації безпечна.

На сайті виробника iPhone вказано, що існує один шанс з 50 тисяч, що два різних відбитків пальців будуть схожими, а технологія "має високий рівень безпеки".

"Неможливо, щоб Apple зумів зробити те, що не вдалося усій галузі біометрії протягом десятків років досліджень. Тому я не здивований, що систему зламали за один день", - розповів BBC Карстен Нойл, науковий керівник в IT-лабораторії SRLabs.

"Твердження про високий рівень захищеності цієї системи просто смішні", - додав він.

Зручність, а не безпека

Apple не каже, що система ідентифікації Touch ID має повністю замінити традиційну систему безпеки. Вони вважають, що ця система більш зручна для блокування та розблокування телефону.

Touch ID розроблена для зведення до мінімуму ручного введення паролю, проте він знадобиться для підтвердження додаткових рівнів безпеки, - повідомляє Apple.

Але це не заважає хакерам викрасти чужі відбитки та створити макет пальця, про що заявили в Chaos Computer Club.

Пан Нойл вважає, що п’ятизначний пароль буде безпечнішим за систему відбитків пальців. На його думку, Apple має робити акцент на зручності, а не на розповідях про безпеку, просуваючи систему Touch ID.

BBC звернулася за коментарем до компанії Apple, але не отримала відповіді.

Новини на цю ж тему