"Нобеля" з хімії присудили за комп'ютерні моделі хімпроцесів

Карплус, Левітт та Варшель
Image caption Мартін Карплус, Майкл Левітт та Арі Варшель отримали нагороду за розробку комп'ютерної моделі комплексних хімічних досліджень

Найпрестижнішу у світі наукову премію у галузі хімії отримала команда вчених, які працюють в університетах США та Франції: Мартін Карплус, Майкл Левітт та Арі Варшель.

В повідомленні шведської Королівської академії наук вказано, що нагороду вони отримали "за розвиток багатомасштабних моделей для комплексних хімічних систем".

Троє вчених розробили програму комп’ютерного моделювання хімічних процесів.

"Комп’ютерні моделі, що відображають реальність, стали ключовим елементом сучасних провідних хімічних досліджень", - повідомили в Нобелівському комітеті.

Мартін Карплус працює в Страсбурзькому та Гарвардському університетах й є громадянином Австрії та США, Майкл Левітт працює у Стенфордському університеті й є громадянином США та Великої Британії, а Арі Варшель працює в Університеті Південної Кароліни та має паспорти США та Ізраїлю.

Напередодні в Стокгольмі уже визначили лауреатів Нобелівської премії з фізіології та медицини і фізики. Наукову премію у галузі фізики отримали бельгієць Франсуа Енґлер i британець Пітер Хіґс, які передбачили існування однієї з базових елементарних частинок - бозону Хіґса.

У четвер оприлюднять ім'я нобелівського лауреата з літератури, у п'ятницю - премії миру, а наступного понеділка назвуть ім'я нобелівського лауреата з економіки.

Церемонія нагородження лауреатів Нобелівської премії традиційно відбудеться 10 грудня в Стокгольмі.

Новини на цю ж тему