В Австралії розробили робота-пастуха

Робот-пастух
Image caption Не собака, не людина, а робопастух

У майбутньому зганяти докупи корів на молочних фермах можуть роботи, а не люди, кажуть дослідники з Сіднейського університету.

Вони провели випробування чотириколісного апарата Ровер, який вміє гнати череду корів з пасовиська до корівника для доїння.

Дослідників вразило, як легко корови сприйняли присутність робота, котрий їх анітрохи не тривожив і показав себе спокійним та вмілим пастухом.

Оскільки робот рухається плавно, це дає змогу коровам іти у властивому їм темпі, що зменшує ризик підвернути ногу, розповіла ВВС доктор Кендра Керріск, дослідник у галузі молочного тваринництва.

Роботів уже широко застосовують для доїння корів, але команда вчених захотіла перевірити, чи можна використовувати їх в інших сферах сільського господарства.

Робота переробили з іншого апарата, початковим завданням якого було відстежувати врожай фруктів на фермах.

Прототипом Ровера поки що керує людина, але вчені кажуть, що в майбутньому розроблять його повністю автоматичну версію.

"Неймовірно захоплені"

Робот уміє не лише зганяти докупи корів, а й збирати корисну для фермерів інформацію.

За словами дослідників, такі апарати можна використовувати також для того, щоб вони ночами тихо пересувалися загонами для тільних корів, відстежуючи, котра з них готова отелитися. Вони також можуть аналізувати ґрунти та виявляти проблеми з електричною загорожею.

"Дослідження поки що перебуває на початковій стадії, але роботехнології потенційно можуть змінити молочне тваринництво", - каже доктор Керріск.

"Коли ми обговорювали цю ідею з фермерами, вони були неймовірно захоплені, і ми отримали вже купу дзвінків та імейлів із запитаннями, як можна отримати такого робота", - додала вона.

Роботи могли б також скоротити кількість нещасних випадків з людьми на фермах. В Австралії більшість фермерів зганяють корів докупи за допомогою квадроциклів, які є одним з головних чинників травм. На думку дослідників, якщо замість цього використовувати роботів, травматизм знизиться.