LG вивчає скарги на збір особистих даних "розумними телевізорами"

Копирайт изображения doctor beets blog
Image caption Користувач скаржиться, що телевізор пересилає дані про переглянуті канали навіть після того, як відповідну опцію вимкнули

LG розслідує скарги, що деякі її телевізори направляють виробнику інформацію про глядацькі звички своїх власників, навіть якщо користувачі вимкнули відповідну опцію.

Розслідування почалося після того, як британський IT-консультант Джейсон Хантлі детально описав у своєму блозі те, як його Smart TV передає дані про переглянуті канали.

За його словами, телевізор також пересилав виробнику інформацію про вміст пристроїв, підключених до телевізора.

Це може означати, що LG порушила закон.

Розумне телебачення дивиться на тебе

Британська служба Уповноваженого з питань інформації повідомила BBC, що вивчає це питання.

Коли Джейсон Хантлі звернувся зі скаргою до LG, йому заявили, що, купивши цей телевізор, він погодився з умовами його використання, і з запитаннями слід звертатися до продавця телевізора.

Але коли з LG зв'язалася BBC, корпорація повідомила, що вивчає цю проблему.

"Недоторканність приватного життя споживача - головний пріоритет для LG Electronics, і ми ставимося до цього питання дуже серйозно", - сказав прес-секретар компанії.

За його словами, компанія випускає багато моделей телевізорів, і їм потрібен час, щоб розібратися.

Пан Хантлі каже, що вперше зіткнувся з цим питанням у жовтні, коли зацікавився тим, як саме Smart TV показує персоналізовану рекламу.

Дослідивши меню телевізора, він з'ясував, що опція "Збирати інформацію про перегляди" увімкнена за замовчуванням.

Але вимкнувши її, він зі здивуванням побачив, що інформація про кожне перемикання між каналами і далі передається на сервери LG.

Чоловік продовжив дослідження і під'єднав до телевізора зовнішній жорсткий диск, чекаючи, що телевізор просто повідомить про перегляд інформації з зовнішнього пристрою.

Але замість цього Хантлі побачив у трафіку назви всіх мультимедійних файлів зі свого диску, зокрема фотографій з іменами своїх дітей.

Пан Хантлі припустив, що навіть якщо сама LG ніколи не перевіряє ці дані, їх можуть використати хакери.