Острів-серце та "паща" Везувію: найкращі фото з космосу

Острів у формі серця
Image caption Острів Галешняк біля узбережжя Хорватії називають "Островом кохання" з цілком очевидних причин

Острів у формі серця, пейзажі, що нагадують малюнки Клімта, та "паща" Везувію – у цьогорічному короткому списку найкращіх знімків з космосу.

Цей список щорічно укладається компанією DigitalGlobe, що є світовим лідером у галузі супутникових зображень.

Найбільшу прихильність корситувачів Facebook, які мають змогу голосувати за кожен знімок на сторінці конкурсу у соцмережі, здобуло фото Везувію. Наразі його "лайкнули" понад 5000 людей.

За умовами конкурсу, користувачі можуть голосувати своїм "лайком" за будь-який зі знімків-конкурсантів. Ті фото, що наберуть найбільшу кількість "голосів", проходять до фіналу конкурсу.

Серед цьогорічної добірки претендетнтів на найкраще фото – ті світлини, що мали найбільшу актуальність саме 2013 року. Наприклад, фото нового осторова, що утворився внаслідок землетрусу у морі біля узбережжя Пакістану, зображення Цитаделі у сирійському Алеппо, або ж фото лісових пожеж в Австралії, що спалахнули внаслідок надвзичайної спеки.

Image caption Цей знімок Везувію є фаворитом цьогорічного конкурсу

Тут також представлені знімки, які не мають такої великої актуальності, але захоплюють глядача своєю неочікуваністю та красою. Наприклад, цвітіння водоростей, або ж "зелений прилив" біля міста Сур в Омані. Вигляд, який це природне явище має з космосу, нагадує кадр з науково-фантастичного фільму.

Image caption Так з космосу виглядає "зелений прилив" - явище, коли біля узбережжя Оману починають "квітнути" зелені водорості
Image caption А ось цей знімок, що з космосу нагадує малюнок Густава Клімта, зображує уранову шахту у Нігері

П’ятірку фіналістів конкурсу компанія має оголосити наприкінці місяця.

Минулорічним переможцем конкурсу стало фото з фестивалю Burning Man Festival (фестиваль "Палаюча людина" - Ред.), що проводиться у пустелі Блек-Рок, в американському штаті Невада.

Компанія DigitalGlobe отримує та розповсюджує зображення з комерційних супутників IKONOS, Quickbird, WorldView-1 та WorldView-2, а також GeoEye-1.

За матеріалами статті Пола Рінкона, редактора з питань науки, BBC News.

Image caption "Бажання" - найбільший у Великій Британії портрет, який видно навіть з космосу

Новини на цю ж тему