Китайський місяцехід надіслав перші фото

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Китайський місяцехід надіслав свої перші фото із супутника Землі.

У суботу апарат "Нефритовий кролик" успішно викотився з посадкового модуля на поверхню вулканічної рівнини, що називається Затока веселки.

Він проїхав кілька метрів від місця посадки, а камери модуля знімали цей процес.

У неділю ввечері обидва апарати сфотографували одне одного. На борту місяцехода чітко видно китайський прапор.

Ма Сінжуй, керівник китайської місячної програми, оголосив про її повний успіх.

Китайська богиня та її кролик

Запуск місяцехода став важливим етапом космічної програми, над якою інтенсивно працює Китай.

Деякі оглядачі кажуть, що між азійськими державами - Індією, Китаєм, Японією, Південною Кореєю та іншими - триває активна космічна гонитва. Зокрема, Індія в листопаді успішно запустила на Марс орбітальний апарат Mars Orbiter Mission (MOM).

Китайський місяцехід став третім автоматичним пристроєм, що висадилися на Місяці. До нього це зробили два радянських місяцеходи, останній з яких - Місяцехід-2 - важив 840 кг і рухався завдяки ізотопному джерелу струму на основі полонію-210.

Але на борту шестиколісного "Нефритового зайця" встановлена значно досконаліша наукова апаратура, зокрема радар для дослідження місячного ґрунту.

Місяцехід, який важить 120 кг, має пропрацювати на супутнику Землі не менше трьох місяців. Він може підніматися по схилах під кутом до 30 градусів і розвивати швидкість до 200 метрів на годину.

Назви для апаратів обирали всенародним голосуванням: вони відображають китайський міф про богиню Чан Е, яка живе на Місяці разом зі своїм кроликом. Посадковий модуль так і називається - "Чан'Е-3".

Обидва апарати - посадкова платформа і сам місяцехід - мають сонячні панелі, які забезпечують їх енергією.

Але деякі джерела вказують, що у них є також радіоізотопні джерела живлення на плутонії-238, які забезпечуватимуть техніку теплом під час двотижневої місячної ночі.

На 2017 рік Китай запланував ще один старт до Місяця. Ця місія повинна буде доставити на Землю зразки ґрунту з супутника.