США шпигували за комп’ютерами в офлайні - NY Times

Комп'ютер Копирайт изображения Getty
Image caption Донедавна вважалося, що відносно надійно захистити комп'ютер від злому можна, від'єднавши його від інтернету

Агенція з національної безпеки США (АНБ) за допомогою секретної технології шпигувала за комп’ютерами, які навіть не були під’єднані до інтернету, пише американська газета.

New York Times з посиланням на документи інформатора Едварда Сноудена повідомила, що 100 000 комп'ютерів були таємно обладнані маленькими радіопередавачами.

Серед об’єктів стеження – китайська та російська армії, а також наркокартелі, пише газета.

Очікується, що в п'ятницю президент США виступить зі зверненням з приводу поширеного занепокоєння діяльністю АНБ.

Наводячи слова джерел New York Times повідомила, що в промові Барака Обами йтиметься про обмеження на великі обсяги збору телефонних даних і що буде створено посаду представника громадськості, який братиме участь у закритих нарадах розвідки.

Більше того, очікуються суворіші обмеження в діяльності зовнішньої розвідки. Газета припускає, що це спроба пом’якшити наслідки політичних втрат США після того, як стало відомо, що Вашингтон прослуховував засоби зв’язку світових лідерів без їхньої згоди.

Доступ офлайн

Нові документи від Едварда Сноудена містять подробиці того, як АНБ отримувала доступ до бажаних комп’ютерів, вставляючи в них мікроскопічні мікросхеми або USB-картки, які передавали дані за допомогою радіохвиль – навіть тоді, коли комп’ютер не був під’єднаний до інтернету.

Розкриття цього прийому важливе тим, що воно поставило під сумнів один із найефективніших, як вважалося донедавна, методів захисту системи: від'єднання її від глобальної мережі.

Хоча сама технологія не нова, раніше не було даних про те, щоб її застосовували секретні служби США.

У заяві, зробленій для New York Times, речниця АНБ сказала, що жоден з об’єктів стеження не перебував на території США.

"Діяльність АНБ зосереджена і спеціально спрямована проти обґрунтованих об’єктів зовнішньої розвідки – і лише проти них – у відповідь на вимоги розвідки", - додала вона.

"Ми не використовуємо можливості іноземної розвідки для викрадення торговельних секретів іноземних компаній для американських компаній (і не передаємо їм зібрані дані), щоб підвищити їхню міжнародну конкурентоспроможність чи поліпшити їхній фінансовий результат", - заявили в АНБ.