В Бразилії знайшли новий вид річкового дельфіна

Річкові дельфіни Копирайт изображения NOCOLE DUTRA
Image caption Річковий дельфін - один із найрідкісніших видів у природі

Вперше з часів Першої світової війни в Бразилії знайшли новий вид річкових дельфінів.

Його назвали арагуайським річковим дельфіном на честь річки Арагуая, в якій його знайшли. Це лише п'ятий подібний вид у світі.

Дослідники пишуть в журналі Plos One, що річкові дельфіни живуть у таких бразильських річках як Амазонка, Оріноко та Арагуая. Амазонка і Арагуая з'єдналися близько 2 млн років тому, але тепер майже повністю ізольовані одна від одної.

Результати генетичного аналізу показали, що тоді ж розділились і популяції арагуайських і амазонських дельфінів.

Річкові дельфіни - одна із найрідкісніших тварин у природі. Відомі лише його чотири види, і три з них в Червоній книзі - тобто вони на межі вимирання.

Річкові дельфіни не такі жваві, як їхні морські родичі, і не здійснюють ефектних стрибків з-під води чи інших атлетичних вправ.

Ніс, чоло, зуби і гени

Вони мають довгі носи і кругле чоло, що відрізняє їх від морських дельфінів. Саме довгі носи дозволяють їм знаходити рибу у мулі на дні річок.

В Латинській Америці живуть і амазонські річкові дельфіни, також відомі як рожеві дельфіни, які вважаються найрозумнішими з усіх річкових тварин.

Томас Хрбек из Університету штату Амазонас каже, що він та його колеги здивувались, коли зрозуміли, що знайшли новий вид:

"Це була справжня несподіванка, оскільки ми його знайшли в місці, де люди їх постійно бачать, цих великих ссавців, і навіть не задумуються, хто вони такі".

Вчені знайшли відмінності у кількості зубів і вазі тіла, але найперше вони брали до уваги гени.