Зміни у Microsoft: новим гендиректором став Сатья Наделла

Сатья Наделла Копирайт изображения Reuters

Компанія Microsoft повідомила, що її новим генеральним директором став Сатья Наделла, який змінив на цій посаді Стіва Баллмера.

Раніше пан Наделла очолював підрозділ Microsoft з бізнесу та "хмарних" сервісів (Microsoft Cloud and Enterprise), що відповідає за обчислювальні платформи та інструменти розробки.

Засновник компанії Білл Гейтс заявив, що, на його думку, кращої кандидатури на посаду керівника Microsoft, аніж пан Наделла, годі й шукати.

Компанія також повідомляє, що пан Гейтс також залишив посаду голови ради директорів Microsoft і натомість стане радником з технологічних питань. Водночас пан Гейтс зберігає за собою місце у раді директорів компанії.

Наступником пана Гейтса на посаді голови ради директорів стане незалежний директор Microsoft Джон Томпсон.

"Краща кандидатура"

Пан Наделла, якому 46 років, став третім виконавчим директором Microsoft. Він працює у компанії з 1992 року. Має ступінь бакалавра з електроінженерії, а також комп’ютерних наук та бізнес-адміністрування.

"Microsoft є однією з тих небагатьох компаній, яким насправді вдалося змінити світ завдяки технологіям, і для мене надзвичайно велика честь її очолити", - заявив пан Наделла після свого призначення.

Кандидатуру пана Наделли підтримав і засновник компанії Білл Гейтс. "У часи великих змін, немає кращої кандидатури на посаду голови Microsoft, аніж Сатья Наделла", - заявив пан Гейтс.

Експерти вважають, що призначення самого пана Гейтса на посаду радника з технологічних питань є не менш важливою подією, адже це означає, що він може знову долучитися до більш активного керування компанією, яку він заснував майже 40 років тому.

У відеопромові з нагоди кадрових змін у компанії Білл Гейтс відзначив, що його нова посада передбачатиме, що він проводитиме значно більше часу у компанії, тісно співпрацюючи із командами розробників.

Чутки та спекуляції

Призначення пана Наделли на посаду керівника компанії поклало край тривалим суперечкам та припущенням щодо того, хто ж змінить на цій посаді Стіва Баллмера, який ще у серпні минулого року заявив про намір скласти повноваження.

На певному етапі незалежний директор компанії Джон Томпсон повідомляв, що на посаду гендиректора відібрали понад 100 кандидатів.

Поговорювали, що серед можливих претендентів керівник автомобільного гіганту Алан Мулаллі та гендиректор корпорації Nokia Стівен Елоп.

Інвестори Microsoft закликали до швидшого призначення нового голови компанії, стверджуючи, що нове керівництво допоможе їй стати більш інноваційною та прибутковою.

Деякі аналітики ще тоді припускали, що досвід пана Наделли у сфері "хмарних" сервісів, в якій компанія зараз лише набирає обертів, може стати для нього перевагою порівняно із іншими кандидатами.

Але деякі критики висловлювали сумніви щодо його спроможності керувати такою великою компанією, як Microsoft.

Після появи інформації про кадрові зміни вартість акцій Microsoft почала зростати. Вже за годину після початку торгів їхня ціна підскочила на 0,7%.