Google купує фірму, що розробила звукову ідентифікацію

Копирайт изображения Getty

Google придбала SlickLogin - ізраїльський стартап, який розробив технологію ідентифікації користувача за допомогою звукових хвиль.

Суть технології в тому, що програма видає через динаміки комп'ютера унікальний і майже нечутний звук, який ловить смартфон користувача. Далі спеціальний додаток на смартфоні аналізує звук і посилає комп'ютеру зворотний сигнал, який підтверджує особу людини.

Цю технологію можна використовувати як заміну пароля або ж як додатковий рівень безпеки.

SlickLogin підтвердив інформацію про угоду на своєму сайті, але жодних фінансових подробиць не надав.

"Ми оголошуємо, що команда SlickLogin приєднується до Google - компанії, яка поділяє наші переконання про те, що логування має бути простим, а ідентифікація - ефективною, але зручною", - ідеться в заяві компанії.

"Google стала першою компанією, яка безкоштновно запропонує усім два рівні перевірки. І вона працює над деякими великими ідеями, які зроблять інтернет безпечнішим для всіх", - заявили в SlickLogin.

Надійне логування

Уже чимало фірм, наприклад у сфері фінансових послуг, запровадили дворівневу ідентифікацію: звичайний логін і пароль плюс якусь додаткову технологію.

Це може бути одноразовий пін-код, надісланий на телефон користувача - наприклад, для здійснення онлайн-платежів. Цей код діє обмежений період часу, і користувач повинен ввести його для підтвердження платежу.

Деякі інші компанії, наприклад банки, випускають спеціальні гаджети, які генерують унікальні коди. Ці коди слугують користувачам для підтвердження логіну.

За словами аналітиків, ці методи працюють, але фірми хотіли би мати ще надійніші способи захистити користувачів від втрати даних.

"Проблема з одноразовими пінами в тому, що якщо хтось зламає ваш акаунт, то може змінити прив'язаний до нього номер телефону", - каже Шарат Сінха, віце-президент Palo Alto Networks, фірми, яка спеціалізується на безпеці підприємств.

"З іншого боку, незручність спеціалізованого пристрою в тому, що користувач має постійно носити його з собою", - додає фахівець.

За словами пана Сінха, фірмам потрібна технологія, яка є не тільки унікальною і надійною, але й зручною для використання.