Хотспоти Wi-Fi становлять загрозу для безпеки даних

Подумайте, наскільки безпечний інтернет
Image caption Подумайте, наскільки безпечний інтернет перед тим, як здійснювати грошові розрахунки

Конфіденційну інформацію не варто пересилати через відкриті хотспоти wi-fi, щоб не допустити її перехоплення хакерами, заявив провідний європейський експерт із кіберзлочинності.

Трелс Ертінг, який очолює центр боротьби з кіберзлочинністю Європолу, сказав програмі BBC Click, що люди повинні пересилати свої персональні дані лише через перевірені мережі.

Він каже, що оприлюднити попередження його спонукало зростання кількості хакерських атак через відкриті мережі.

За його словами, Europol надає низці європейських країн допомогу після таких кібератак.

Вкрадені дані

"Ми помітили зростання випадків кримінального використання wi-fi мереж для викрадення інформації, персональних даних, паролів і грошей від користувачів відкритих чи ненадійних мереж, - сказав пан Ертінг. - Користувачів треба навчити не відкривати доступ до конфіденційної інформації, коли вони під'єднані до інтернету через відкриті незабезпечені мережі".

"Такі речі потрібно робити лише з дому, де користувачі знають, що їхній інтернет зв'язок надійний і безпечний, а не в кав'ярні чи кафе намагатися перевірити свій банківський рахунок", - додав експерт Європолу.

За його словами, Європол, який допомагає координувати боротьбу з організованою злочинністю в цілій Європі, надає експертну допомогу кільком країнам-членам організації, які стали жертвами хакерських атак, здійснених через мережі wi-fi.

Представник Європолу каже, що хакери не використовували якихось нових прийомів, вони покладалися на часто вживані трюки, заманюючи людей підключитися до відкритої мережі на зразок тих, що діють у кафе чи ресторанах.

'Посередник'

Під час таких хакерських атак будь-яка комунікація користувачів з банками, інтернет-магазинами чи підключення до сайтів, які потребують реєстрації, на зразок соцмереж, може бути перехоплена хакерами.

Image caption Сфера онлайн-послуг пропонує хакерам багато можливостей для скоєння злочинів

"Усе, що ви висилаєте через wi-fi, потенційно під загрозою, і це треба враховувати як окремим користувачам, так і поліції", - сказав пан Ертінг програмі Click.

Кілька місяців тому Європейський парламент відключив свою відкриту систему безпровідного інтернет-зв'язку після того, як виявилося, що через неї було здійснено атаку, відому як "посередник".

Як випливає з назви, хакери намагаються вклинитися між користувачами і хотспотом, щоби зібрати всю інформацію, яка там циркулює.

Чарлі Макмерді, яка в минулому очолювала британський підрозділ боротьби з кіберзлочинністю, а тепер працює старшим аналітиком консалтингової компанії PWC, погоджується, що проблема існує.

"Багато злочинців відкрили для себе легкі можливості, просто прогулюючись вулицею і експлуатуючи мережі wi-fi, які діють у всіх кафе", - сказала вона.