Батьки впливають на телезвички дітей

Діти втричі більше проводять часу перед телевізором і за грою перед екраном, якщо їхні батьки роблять те саме. Про це йдеться в дослідженні Бристольського університету.
Також вчені відзначили особливо сильний зв'язок між часом, який перед телеекранами проводять батьки та доньки.
Вчені спостерігали за дітьми п’яти і шести років з тисячі сімей в Бристолі.
Попереднє дослідження засвідчило, що занадто багато часу, проведеного перед телеекраном, може зашкодити здоров’ю дітей та дорослих.
У батьків запитали, скільки часу вони і їхні діти проводять перед телевізорами, з комп’ютерами, ігровими приставками та смартфонами.
Результати, опубліковані у виданні International Journal of Behavioural Nutrition and Physical Activity, засвідчили, що протягом тижня 12% хлопчиків, 8% дівчаток і 30% батьків дивляться телевізор щодня протягом більш ніж двох годин.
У родинах, де батьки дивляться телевізор щобудня більше ніж дві години, діти в 3,4 рази більш схильні перейняти ту ж саму звичку, якщо їхній батько перевищив цей поріг, і в 3,7 разів - якщо їхня мати дивиться телевізор більше двох годин.
У вихідні дні час, проведений перед екранами, значно більший: 45% хлопчиків, 43% дівчаток, 53% матерів і 57% батьків проводять більше двох годин, переглядаючи телевізор.
У вихідні діти з п'ятеро більшою ймовірністю будуть дивитися телевізор понад дві години, якщо їхні мами та батьки роблять те ж саме.
Доньки батьків, які провели більше двох годин перед екраном, вдвічі більш схильні перевищити цей поріг, ніж сини, йдеться в дослідженні.
Вчені зазначають, що потрібні подальші дослідження для того, щоб вивчати ці зв'язки.
Час, який батьки проводять за комп’ютерами, також пов’язаний з часом, який проводять перед моніторами їхні діти. І цей зв'язок є набагато сильнішим між часом батьків і доньок, ніж батьків і синів.
Відкриття того, що звички батьків дивитися телевізор можуть впливати на телезвички дітей, дуже важливе через ризики для здоров'я.
Проведення надмірного часу перед телеекранами пов’язують з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, діабетом другого типу та смертністю від усіх цих причин серед дорослих, а також з підвищеним ризиком дитячого ожиріння.
Автор дослідження, професор Русс Яго з Бристольського університету зазначає: "Ми знаємо, що надмірний час, проведений перед екраном, є шкідливим для здоров'я дітей".
"Діти мають більше шансів провести більше часу перед екранами телевізорів, якщо їхні батьки роблять те ж саме", - зазначив пан Русс Яго.
Він додав, що сім'ї повинні зменшити кількість часу, витраченого на перегляд телепередач.