Батьки впливають на телезвички дітей

діти, новини Копирайт изображения Getty
Image caption Чим більше телевізор дивляться батьки, тим більше проводять часу перед екранами діти

Діти втричі більше проводять часу перед телевізором і за грою перед екраном, якщо їхні батьки роблять те саме. Про це йдеться в дослідженні Бристольського університету.

Також вчені відзначили особливо сильний зв'язок між часом, який перед телеекранами проводять батьки та доньки.

Вчені спостерігали за дітьми п’яти і шести років з тисячі сімей в Бристолі.

Попереднє дослідження засвідчило, що занадто багато часу, проведеного перед телеекраном, може зашкодити здоров’ю дітей та дорослих.

У батьків запитали, скільки часу вони і їхні діти проводять перед телевізорами, з комп’ютерами, ігровими приставками та смартфонами.

Результати, опубліковані у виданні International Journal of Behavioural Nutrition and Physical Activity, засвідчили, що протягом тижня 12% хлопчиків, 8% дівчаток і 30% батьків дивляться телевізор щодня протягом більш ніж двох годин.

У родинах, де батьки дивляться телевізор щобудня більше ніж дві години, діти в 3,4 рази більш схильні перейняти ту ж саму звичку, якщо їхній батько перевищив цей поріг, і в 3,7 разів - якщо їхня мати дивиться телевізор більше двох годин.

У вихідні дні час, проведений перед екранами, значно більший: 45% хлопчиків, 43% дівчаток, 53% матерів і 57% батьків проводять більше двох годин, переглядаючи телевізор.

У вихідні діти з п'ятеро більшою ймовірністю будуть дивитися телевізор понад дві години, якщо їхні мами та батьки роблять те ж саме.

Доньки батьків, які провели більше двох годин перед екраном, вдвічі більш схильні перевищити цей поріг, ніж сини, йдеться в дослідженні.

Вчені зазначають, що потрібні подальші дослідження для того, щоб вивчати ці зв'язки.

Копирайт изображения Getty
Image caption Надмірний час, проведений перед екраном, може зашкодити здоров'ю дітей

Час, який батьки проводять за комп’ютерами, також пов’язаний з часом, який проводять перед моніторами їхні діти. І цей зв'язок є набагато сильнішим між часом батьків і доньок, ніж батьків і синів.

Відкриття того, що звички батьків дивитися телевізор можуть впливати на телезвички дітей, дуже важливе через ризики для здоров'я.

Проведення надмірного часу перед телеекранами пов’язують з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, діабетом другого типу та смертністю від усіх цих причин серед дорослих, а також з підвищеним ризиком дитячого ожиріння.

Автор дослідження, професор Русс Яго з Бристольського університету зазначає: "Ми знаємо, що надмірний час, проведений перед екраном, є шкідливим для здоров'я дітей".

"Діти мають більше шансів провести більше часу перед екранами телевізорів, якщо їхні батьки роблять те ж саме", - зазначив пан Русс Яго.

Він додав, що сім'ї повинні зменшити кількість часу, витраченого на перегляд телепередач.