Відеогра Nintendo засмутила геїв

Nintendo Копирайт изображения AP

Японська компанія Nintendo, відомий розробник відеоігр, заявила, що не дозволить геймерам виступати у ролі геїв у своєму так званому симуляторі життя Tomodachi Life.

Один із прихильників розпочав у соціальних мережах кампанію, закликаючи Nintendo дозволити персонажам гри, які виглядають як справжні люди, вступати в одностатеві стосунки.

Компанія відповіла, що, запускаючи цю гру, “не мала наміру робити жодних заяв соціального спрямування”.

Tomodachi Life стала надзвичайно популярною в Японії, і компанія збирається з червня просувати гру на американський та європейський ринки.

“Опції щодо стосунків у цій грі більше являють собою грайливий альтернативний світ, аніж відображають справжнє життя”, - таку заяву зробила компанія Nintendo of America.

“Ми сподіваємося, що всі наші прихильники зрозуміють, що Tomodachi Life була задумана як гра химерна та не позбавлена гумору, і що ми абсолютно не намагалися виступати із заявами соціального спрямування”.

Поза грою?

У грі, яка з'явилася на японському ринку минулого року, задіяні персонажі Mii – персоналізовані аватари конкретних гравців, – які живуть на віртуальному острові.

Гравці можуть населяти острів персонажами з кола своїх родин, друзів або будь-кого іншого.

Тай Маріні, 23-річний гей та шанувальник ігор Nintendo з Аризони, розпочав кампанію з закликом до компанії дозволити персонажам мати одностатеві відносини.

Він пояснив, що,оскільки його аватар не має змоги віртуально одружитися, то він залишається поза межами гри.

“Я хочу мати змогу одружитися з Мii свого нареченого в реальному житті, але не можу цього зробити”, – сказав Маріні Associated Press.

“Мої варіанти – або одружитися з якоюсь Mii жіночої статі, змінити стать свого Міі або Міі свого нареченого, або взагалі відкинути можливість шлюбу та недоотримати ексклюзивні можливості, які пов'язані зі шлюбом”.

Код незмінний

Маріні, повідомляє Associated Press, сказав, що одностатеві відносини є “важливою складовою цієї гри, тому що персонажі мають бути відображенням реального життя”.

“Ви привносите в гру персоналізованих персонажів. Ви даєте їм імена. Ви створюєте їх характер. Ви їх озвучуєте. Але вони просто не можуть закохатися, якщо вони геї”, - каже він.

Тим часом Nintendo заявила, що “можливість одностатевих відносин не була частиною оригінальної гри, яка вперше з'явилася у Японії”.

Компанії додала, що вона почула та “дуже ретельно розглянула” усі заяви та аргументи тих, хто взяв участь у кампанії.

“Ми продовжимо слухати та думати над зворотнім зв'язком з нашими клієнтами. Ми робимо це, аби краще зрозуміти їх та їхні очікування щодо нас”, - заявили у Nintendo.

Нова приставка

Паралельно з цими подіями виконавчий директор Nintendo Сатору Іуата анонсував, що компанія збирається випустити нову ігрову консоль для ринків, що розвиваються.

Цільовою аудиторією цієї приставки, яка, як очікується, з'явиться в продажу на початку наступного року, – люди з невисокими доходами та не надто досвідчені в комп'ютерних іграх.

Про це пан Іуата розповів Reuters.

Виробники приставок розглядають ринки, що розвиваються, – наприклад, Китай – як ключові для нарощення прибутку.

Минулого місяця корпорація Microsoft зробила оголошення, що її приставка Xbox One почне продаватися у материковому Китаї з вересня.

Це перша іноземна компанія, яка оголосила про продаж своїх консолей в цій країні після того, як Пекін у січні скасував заборону на подібну продукцію.

Більшість аналітиків вважають, що інші виробники ігрових приставок не змусять себе довго чекати.