Політик і педофіл попросили Google "забути" їх

Google Копирайт изображения Getty

Google отримав перші запити від користувачів після того, як Європейський суд справедливості постановив, що приватні особи можуть вимагати в компанії, щоб "невідповідні і застарілі" пошукові результати про них видалялися.

Колишній політик, який знову намагається перемогти на виборах, попросив видалити посилання на статтю про його поведінку в офісі.

Чоловік, засуджений за зберігання зображень сексуальної наруги над дитиною, попросив видалити посилання на сторінки, де йдеться про його справу.

А лікар хоче, щоб серед результатів пошуку не було негативних відгуків від його пацієнтів.

Після того, як Google заявив, що "розчарований" рішенням суду, компанія більше не висловлювалася з приводу постанови про так зване "права на забуття".

Рішення суду з'явилося як результат позову громадянина Іспанії Маріо Костехи Гонсалеса, який нарікав на те, що пошук його імені в Google давав вихід на газетну статтю 16-річної давності про продаж за борги його житла.

Така постанова здивувала багатьох тим, що суперечила рекомендації генерального адвоката ЄС, який минулого року заявив, що пошуковики не зобов'язані виконувати такі запити.

Єврокомісар з питань юстиції Вів'єн Редінґ назвала рішення "чистою перемогою захисту особистих даних європейців", однак інші експерти стурбовані можливими наслідками такого кроку для свободи слова.

Серед критиків нової постанови - засновника "Вікіпедії" Джиммі Вейлс.