Samsung випускає перший смартфон на базі Tizen

Телефон Копирайт изображения Samsung
Image caption Першою країною, де презентують смартфон на базі нової операційної системи, стане Росія

Компанія Samsung Electronics запустила виробництво першого у світі смартфону на операційній системі Tizen.

Продажі Samsung Z на російському ринку почнуться у липні-вересні цього року.

Більшість телефонів Samsung зараз використовують платформу Android, однак південнокорейська корпорація співпрацює з виробником чіпів Intel у розробці альтернативної операційної системи.

Вона розглядаєтсья як спосіб зменшити залежність Samsung від розробника Android - компанії, що належить Google.

Президент консалтингової фірми Frost & Sullivan Ендрю Мілрой сказав ВВС, що, хоча такий крок дозволить Samsung здобути певну перевагу над конкурентами, навряд чи нова операційна система відбере значиму частку користувачів телефонів на Android.

Компанія представить новий телефон на конференції девелоперів системи Tizen, котра відбудеться цього тижня у Сан-Франциско.

Наразі Samsung не розкриває даних про ціну нової моделі.

Tizen Store

Зараз Samsung продає найбільше в світі телефонів на платформі Android.

Однак цю операційну систему використовують для своїх пристроїв і інші виробники – зокрема, HTC, Sony, LG та Huawei.

У міру посилення конкуренції на ринку смартфонів та загального падіння темпів їх продажу Samsung шукав способи утримання свого відриву від конкурентів.

Одним з таких способів, власне, була розробка Tizen – нової операційної системи з відкритим кодом для своїх пристроїв.

"Samsung шукає, як об’єднати свої комплектуючі, дисплеї, програмування та сервіси. Використання Android робило компанію залежною від Google... Однак, йдучи шляхом Tizen, з’являється ризик, що компанія не матиме достатньої кількості високоякісних додатків", - каже Ян Фогг з компанії IHS consultancy.

Відповідно, Samsung вжив заходів, аби заохотити до нової системи розробників програмування, запустивши спеціальну річну програму для всіх девелоперів Tizen.

Наявність власного магазину, з якого можна завантажити додатки, Tizen Store, дозволить Samsung отримувати більше прибутків від продажу програмування, адже зараз користувачі, які купують програми на пристрої з Android, як правило, платять Google, а не виробникові свого телефону.

Утім, пан Мілрой погодився з тим, що Samsung опинився перед значним викликом у залученні клієнтів до Tizen Store.

"Вони прийшли на вечірку занадто пізно. Для того, щоб створити екосистему, яка могла б конкурувати з Android, iOS чи Microsoft, їм знадобиться дуже багато часу", - каже експерт.

Мультиплатформність?

Копирайт изображения Reuters
Image caption Перша версія Galaxy Gear використовувала Android, друга - працює на системі Tizen

Деякі експерти вважають, що Tizen буде привабливою для розробників додатків, адже повідомлялося, що вона працюватиме з програмами, написаними на мові HTML5.

Операційна система Firefox від Mozillа також працює з HTML5, пропонуючи розробникам перспективу міжплатформної сумісності, за якої вони зможуть написати єдину версію свого додатку для кількох операційних систем, допомагаючи таким чином заощадити час та кошти.

Додатки на HTML5 можуть працювати на Android та іOS.

Компанія Samsung відкладала запуск першого смартфону з операційною системою Tizen, однак останнім часом випробовувала її на інших пристроях.

Зокрема, остання версія розумного годинника від Samsung – Galaxy Gear 2 – використовує саме Tizen, у той час, як перша версія гаджету працювала на Android.

У неділю корпорація Samsung оголосила, що випустить набір для розробки програмного забезпечення для телевізорів, що дозволить програмістам створювати додатки для телевізорів, які працюють на системі Tizen.