Європейський банк постраждав від кібер-крадіжок

Компютер Копирайт изображения AP
Image caption "Лаборатория Касперского" каже, що звернулася до влади Туреччини та Італії з приводу своєї знахідки

Компанія, що спеціалізується на розробці систем захисту від комп’ютерних вірусів, хакерських атак та кіберзагроз, заявила, що має докази масштабної крадіжки коштів у клієнтів одного з європейських банків.

Російська "Лаборатория Касперского" каже, що у січні цього року кіберзлочинці вкрали близько 500 тисяч євро у 90 осіб – здебільшого громадян Італії та Туреччини, - котрі користувалися послугами банку, назва котрого не розголошується.

Компанія попередила владу цих країн про те, що трапилося, однак зазначила, що злочинці встигли стерти всю інформацію, яка могла б допомогти їх знайти.

Експерти "Лаборатории Касперского" вважають, що для цієї махінації використали троянську програму, за допомогою якої кіберзлочинці могли перехоплювати фінансову інформацію і здійснювати фальшиві транзакції, щойно потенційна жертва залоговувалася до свого банківського рахунку онлайн.

Невідома програма

"На сервері оперативного управління, як ми помітили, не було жодної інформаціїпро те, яку саме хакерську програму використовували для цієї махінації. Ми припускаємо, що цією програмою може бути ZeuS", - йдеться в заяві представника компанії Вісенте Діаса.

ZeuS - це троянська програма нового типу, котра з'явилася в 2007 році. Вона призначена для атаки серверів і перехоплення даних. За її допомогою були викрадені мільйони доларів.

За наявною у "Лаборатории Касперского" інформацією, кіберзлочинці викрадали від 1700 до 39 тисяч євро з кожного рахунку.

Експерти компанії вважають, що, незважаючи на те, що їм вдалося викрити злочинців, цю програму можуть використати знову.

"Це серйозна махінація - навіть не стільки через те, яку кількість грошей було вкрадено, а з якою швидкістю ці суми були вилучені з рахунків", - сказав ВВС незалежний експерт з безпеки Алан Вудвард.

"Щоб перевести в готівку ці суми, їх потрібно відправити на реальні рахунки і потім знайти "грошових мулів", які знімуть гроші з цих рахунків. Це вимагає серйозної організації", - підкреслив експерт.