Google допоможе прокласти надшвидкий кабель через океан

Coast Копирайт изображения Getty

Google та п'ять великих компаній об'єдналися для прокладання кабелю по дну Тихого океану для швидкої передачі даних.

Кабель, який назвали Фастер (з англійської - "швидший") з'єднає США та Японію. Консорціум оцінює його вартість у 300 мільйонів доларів.

Трансокеанська оптоволоконна лінія забезпечить швидкість передачі даних до 60 терабайт за секунду. Тобто за секунду можна буде переслати, скажімо, 2 000 фільмів у HD-якості.

Запрацювати кабель повинен у 2016 році.

Google працює над проектом разом із гігантами азійського ринку телекомунікацій - China Mobile, China Telecom, Global Transit, KDDI та SingTel.

"Фастер є однією з сотні підводних телекомунікаційних ліній, що з'єднують різні частини світу", - говорить голова виконавчого комітету консорціуму Вуйонґ Чой.

"Такі кабелі разом формують важливу інфраструктуру, що допомагає функціонуванню глобальної систему зв'язку та інтернету. Фастер має найбільшу проектну потужність у тихоокеанському регіоні, тобто на найдовшому маршруті світу", - говорить Вуйонґ Чой.

Підводний зв'язок

Кабель з'єднає міста Чікура та Шіма у Японії із найбільшими центрами на західному узбережжі США - Лос-Анджелесом, Сан-Франциско, Портлендом та Сіетлом.

Підводні кабелі є невід'ємним елементом інтернету. У 2008 році обмін даних між Європою, Близьким Сходом та Азією був серйозно порушений після пошкодження кабелю біля Александрії у Єгипті. У результаті було втрачено 65% трафіку в напрямку Індії.

KDDI, другий за величиною телекомунікаційний оператор Японії, доклав багато зусиль, щоб відновити пошкоджені підводні кабелі після землетрусу та цунамі 2011 року.

У США Google вже пропонує інтернет на швидкості 1 гігабайт на секунду у містах Остін та Канзас Сіті. Однак швидкість передачі через Фастер набагато перевищить нинішню швидкість інтернету в Європі та США.

Водночас середня швидкість інтернету в Азії вже досить висока. Скажімо Південна Корея планує забезпечити своїх громадян доступом на швидкості 1 гігабайт на секунду до 2017 року.