Рідкісним мадагаскарським птахам потрібен новий дім

Копирайт изображения WWT
Image caption У дикій природі залишилося тільки 25 мадагаскарських нирків

Мадагаскарські нирки - найрідкісніші птахи у світі - не зможуть вижити, якщо їм не знайдуть нового місця для життя.

Екологи кажуть, що люди витіснили цих птахів в один-єдиний водний ареал, де їм не вистачає їжі.

За даними дослідження, опублікованого в журналі Bird Conservation International, 96% каченят зараз не виживають довше ніж два-три тижні.

У Фонді диких птахів і водно-болотяних угідь (WWT) вважають, що в дикій природі залишилося тільки 25 мадагаскарських нирків.

Середовище існування цих птахів скоротилося через людську діяльність - вирубування лісів, сільське господарство і рибальство. Остання популяція нирків живе на озерах неподалік від Беманевіки на північно-східному Мадагаскарі.

Після повторного відкриття виду в цій місцевості фонд WWT та його партнери заснували програму збереження цих качок і почали стежити за ними.

Доктор Джефф Гілтон, глава відділу дослідження видів у WWT, каже, що спостерігати за такою невеликою популяцією було просто.

"У нас було близько 10-11 самиць, ми бачили, що більшість із них відкладає і висиджує яйця", - розповів він BBC.

Але у віці двох-трьох тижнів вони починали зникати.

Надто глибоке озеро

Зіставивши факти, зокрема зразки їжі з дна озера, дослідники зрозуміли, що пташенята вмирали від голоду.

Ці качки піднімають їжу з дна, а водойма, в якій вони поселилися, виявилися занадто глибокою.

"Цей прихисток для мадагаскарських нирків - одна з останніх незайманих людиною водойм у країні, але вона просто не пристосована до потреб птахів", - розповідає старший дослідник WWT Ендрю Бамфорд.

Копирайт изображения WWT
Image caption Озеро, в якому зараз живуть нирки, лежить далеко від людей. Але воно надто глибоке і погано підходить для качок

"У цьому випадку ми бачимо класичну проблему збереження виду: те місце, в якому вони врешті-решт опиняються, не дуже для них підходить: там всього лиш немає людей".

Але дослідники кажуть, що вид зможе вижити на Мадагаскарі, якщо качкам, вирощеним в неволі, знайдуть новий дім.

"Ми успішно виростили популяцію в розпліднику, - розповідає доктор Гілтон. - І нещодавно знайшли озеро, яке, на нашу думку, має потенціал для заселення птахів".

"Головне, що нам треба зробити - це попрацювати з місцевими мешканцями: не тільки для того, щоб відновити популяцію нирків, але й для того, щоб відновити озеро і допомогти людям отримувати від нього більше користі", - додає науковець.