Рейтинг найкращих ВНЗ світу: знову без України

Рейтинг топ-400 університетів Копирайт изображения eiu.edu.vn

В опублікованому рейтингу найкращих університетів світу від британського видання Times Higher Education та інформаційної групи Thomson Reuters перші місця посіли ВНЗ зі США та Британії.

Українські університети до списку не увійшли.

Топ-10

Згідно з рейтингом, до першої десятки найкращих навчальних закладів планети увійшли:

  • Каліфорнійський технологічний інститут ("Калтех", лідер рейтингу четвертий рік поспіль),
  • Гарвард,
  • Оксфорд,
  • Стенфорд,
  • Кембридж,
  • Массачусетський технологічний інститут,
  • Принстон,
  • Університет Каліфорнії (Берклі),
  • Імперський коледж Лондона,
  • Єльський університет.

Загалом до топ-400 світових ВНЗ входить найбільше університетів з США, Британії, Канади, Німеччини та Нідерландів. Втім, як говорять автори дослідження, останнім часом помітна тенденція до збільшення кількості азійських вищих навчальних закладів - Університет Токіо та Національний університет Сингапуру входять до цьогорічної топ-25.

"Західні університети часто страждають від нестачі державного фінансування та втрачають позиції", - звертає увагу Філ Беті, редактор рейтингів Times Higher Education.

Українські ВНЗ традиційно не увійшли до списку найкращих 400 ВНЗ від британського видання. Втім, до топ-200 цього року потрапив Московський державний університет (196-а позиція). Також до третьої сотні рейтингу вперше увійшов Новосибірський державний університет.

Загалом список найкращих ВНЗ планети за версією Times Higher Education складають 179 університетів з Європи, 126 - з Північної Америки, 52 - з Азії, 25 - з Океанії, 11 - з Близького Сходу та по 4 - з Південної Америки та Африки.

Критерії відбору

Експерти Times Higher Education складають свій рейтинг на основі 13 показників навчальних закладів. Найбільшу вагу мають академічна та наукова репутації університетів, які формуються через опитування представників академічної спільноти.

Інший важливий критерій - цитованість наукових публікацій. Для аналізу цього критерію автори рейтингу моніторять 12 тисяч наукових журналів за п'ятирічний період.

Також впливають обсяг державного та приватного фінансування дослідницької діяльності університету, відношення кількості іноземних викладачів та студентів до кількості місцевих, внесок в інновації, кількість захищених дисертацій та інші показники.

Після аналізу всіх цих даних експерти оцінюють ВНЗ за 100-бальної шкалою.

Рейтинг найкращих університетів від Times Higher Education - одне з кількох глобальних оцінювань освітніх закладів. Його критикують за надмірну увагу до цитованості представників ВНЗ, аналіз якого не завжди враховує цитати у неангломовних виданнях.

Новини на цю ж тему