Virgin Galactic: безпека для нас - найважливіше

SpaceShipTwo Копирайт изображения Getty
Image caption Слідчі оглядають уламки SpaceShipTwo

Компанія Virgin Galactic заявила, що безпека була для неї пріоритетом протягом всіх десяти років її роботи.

Національне управління з безпеки на транспорті США, яке розслідує катастрофу експериментального ракетоплану SpaceShipTwo, заявило, що знайдені майже всі уламки корабля.

За словами глави управління Кристофера Харта, розслідування може тривати рік.

У заяві для медіа компанія Virgin Galactic підкреслила, що керується у своїй діяльності мрією про доступний для всіх космос.

"Як і на початку історії авіації, освоєння космосу дається важко, але ми віримо в те, що успішний космічний туризм потягне за собою розвиток науки та техніки й принесе користь людству", - йдеться у заяві компанії.

Зараз не час для здогадів. Зараз треба зосередитися на тих, кого торкнувся цей трагічний інцидент, і допомогти слідству розібратися у тому, що відбулося у той трагічний день", - додають у Virgin Galactic.

Раніше глава компанії сер Річард Бренсон написав у своєму блозі, що засмучений тим, що сталося, але не має наміру відступати.

Virgin Galactic сподівалася здійснити перший комерційний суборбітальний політ корабля з пасажирами вже у 2015 році. Вже продано понад 700 квитків вартістю 250 тисяч доларів кожен, а сам Річард Бренсон також сподівався взяти участь у першому польоті.

У заяві компанії також говориться, що невдовзі після відділення від літака-носія на висоті 14 км ракетоплан зазнав "серйозної аномалії". Це було перше після 9-місячної перерви випробування апарату.

Під час нього випробовувався також гібридний двигун, який використовує паливну суміш на основі гранул поліаміду та закису азоту.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Пітер Сіболд (зліва) вижив, але другий пілот Майкл Олсбері загинув у катастрофі

Озвучено ім'я загиблого пілота-випробувача - ним був 39-річний Майкл Олсбері. У нього залишилась дружина та двоє дітей. Льотчик мав 15 років досвіду польотів.

Компанія Scaled Composites, у якій працювали обидва пілоти, повідомила, що інший льотчик Пітер Сіболд притомний та спілкується з сім'єю і лікарями.

Новини на цю ж тему