Поліція закрила понад 400 тіньових сайтів

Копирайт изображения Reuters
Image caption На сайті Silk Road 2.0 з'явилося повідомлення про те, що його закрила поліція

Поліція закрила понад 400 тіньових сайтів, які підозрюють у нелегальній торгівлі, зокрема наркотиками і зброєю.

Ці сайти працювали в мережі Tor - сегменті інтернету, на який не можна вийти через традиційні пошуковики.

Спільну спецоперацію провели 16 європейських країн і США.

Здійснено 17 арештів, зокрема - затримано Блейка Бенталла, котрий, як вважають, стоїть за ресурсом Silk Road 2.0.

Експерти називають цю операцію проривом у боротьбі з кіберзлочинністю.

У мережі Tor працюють не лише цілком легальні сайти, а й сторінки екстремістських груп та тисячі нелегальних магазинів, які торгують наркотиками чи порнографічними зображеннями.

Silk Road 2.0, який відкрився у жовтні минулого року, - один із найвідоміших майданчиків для продажу і купівлі наркотиків.

Сайт створили після того, як поліція закрила його попередника Silk Road.

Під час спецоперації силовики також вилучили біткойни (електронну валюту) на суму 1 мільйон доларів.

"Сьогодні ми продемонстрували, що разом можемо ефективно викорінювати ключову злочинну інфраструктуру, яка працює на серйозну організовану злочинність", - заявив Трольс Ортінґ, глава Центру кіберзлочинності Європолу.

"І ми не "лише" видаляємо ці сервіси з відкритого сегменту інтернету; цього разу ми також вдарили по сторінках темної стороні мережі за допомогою Tor, де злочинці тривалий час вважали себе недосяжними", - додав він.

Наскільки розуміє BBC, нинішній рейд свідчить не лише про технологічний прорив (поліція використала нові технології для того, щоб відстежити місцеперебування серверів із темної мережі), а й про безпрецедентний рівень міжнародної співпраці між силовиками.

Так звана глибока мережа - анонімна частина інтернету - за деякими підрахунками, у 500 разів більша, ніж видима частина.

У ній експерти виділяють "темну мережу", де працює Tor. Кількість користувачів Tor складає близько трьох мільйонів, але кількість сайтів може бути меншою.

Професор Алан Вудвард, консультант із безпеки з Університету Суррею, каже, що нинішня спецоперація відкрила нову еру в боротьбі з кіберзлочинністю.

"Tor тривалий час вважали недосяжним для правоохоронців. Ця операція свідчить, що більше немає ані невидимих, ані недоторканних", - заявив він.

Водночас професор припускає, що незабаром можуть з'явитися копії закритих сайтів.

Новини на цю ж тему