Цукерберг відповість на прохання українців - Facebook

Цукерберг Копирайт изображения AFP
Image caption Марк Цукерберг протягом години відповідатиме на найпопулярніші запитання зі своєї сторінки

У п'ятницю голова Facebook Марк Цукерберг дасть відповідь на прохання українських користувачів відкрити офіс цієї соцмережі у Києві, повідомили ВВС Україна в прес-службі Facebook.

15 травня о 3:30 ночі за київським часом пан Цукерберг публічно відповідатиме на ті запитання користувачів з усього світу, котрі отримали найбільше "лайків" на його сторінці. Серед них чимало запитань про український офіс.

Багато українських користувачів обурені тим, що адміністрація соцмережі безпідставно, на їхню думку, блокує деяких дописувачів з України. Вони звинувачують у цьому проплачених російських коментаторів, так званих "тролів", які скаржаться адміністраторам соцмережі на публікації українських блогерів. На думку багатьох в Україні, виходом може стати відкриття в Києві офісу Facebook, який стежитиме за контентом.

"Це одне з запитань, яке є в списку, і завтра Марк Цукерберг дасть на нього відповідь", - телефоном розповіла ВВС Україна Ешлі Занді з прес-служби Facebook.

Ідею українських блогерів підтримав президент Петро Порошенко, написавши в Twitter, що "Україна справді потребує офісу Facebook".

Багато українських користувачів переконані, що адміністратором українського сегменту Facebook є представництво компанії в Росії. Однак, як підтвердили ВВС Україна в прес-службі компанії, в Росії, як і в Україні, немає офісу Facebook.

"Ми маємо офіси не у всіх країнах, в яких працюємо", - сказали в прес-службі.

Пані Занді пояснила, що в українському і російському сегментах Facebook за змістом написаного стежить центральний європейський офіс у Дубліні.

Копирайт изображения Twitter
Image caption Петро Порошенко: "Дорогий Марк Цукерберг, Україні справді потрібен український офіс Facebook"

Кремлеботи?

Причиною звернення до пана Цукерберга стала хвиля "банів", або тимчасових заборон писати повідомлення, для українських користувачів.

На думку багатьох в Україні, такі бани є політично мотивованими і за ними стоять проплачені користувачі з Росії.

Правила соцмережі дозволяють користувачам скаржитися на повідомлення своїх "друзів", якщо ті порушують загальноприйняті моральні норми. Йдеться, наприклад, про порнографію, образу за релігійною чи національною ознакою, пропаганду наркотиків чи насильства.

В такому разі адміністрація мережі має право заблокувати на деякий час користувача, що опублікував недоречний запис.

Однак українські користувачі стверджують, що їх блокують за цілком невинні публікації, іноді навіть не пов'язані з політикою.

Цього тижня, приміром, свій черговий бан отримав поет і перекладач Андрій Бондар за те, що висловив співчуття іншому забаненому користувачеві – Євгенію Гендіну.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Андрій Бондар пише, що його заблокували через це повідомлення, в якому він співчуває двом іншим "забаненим" користувачам

Серед інших користувачів, кому останнім часом тимчасово обмежували доступ до Facebook, - журналісти Вахтанг Кіпіані й Ігор Тихолаз. Останній з них пише якраз про створення української адміністрації Facebook.

"Друзі, мене заблоковано за "допомогою" кремлеботів на 24 години, мабуть ще +24 буде додано (на перевірку), - пише забанений журналіст через своїх друзів. - Мабуть і потім не відчепляться..., тому можу піти в глухий бан надовго, бо маю помітний розкручений патріотичний акаунт...".

"Відкрийте ще Burger King"

Обурені такими діями адміністрації, тисячі українських користувачів кинулися писати коментарі Маркові Цукербергу.

Минулого тижня він повідомив на своїй сторінці, що в четвер (за тихоокеанським часом) він протягом години відповідатиме на запитання користувачів, які наберуть найбільше "лайків".

Стежити за його відповідями можна буде через Facebook. Трансляція має початися у п'ятницю, 15 травня, о 3:30 ночі за київським часом.

Велика частина коментарів під цим повідомленням – від українців, які вимагають відкрити офіс у Києві.

Копирайт изображения Andrij Bondar
Image caption Протестуючи проти блокувань, користувачі публікують цитати блогера Бондаря

Один з таких дописів, який набрав понад 38 000 "лайків", містить фотографію сумної маленької дівчинки, на грудях якої висить медаль з синьо-жовтою стрічкою. Автор повідомлення стверджує, що дівчинка отримала нагороду за свого батька-військового, який загинув на Донбасі.

"Наприклад, деякі сторінки блокували за те, що вони поширювали цю картинку, яку звинувачують – вгадайте в чому! – в оголеному тілі!!!", - пише користувач Григорій Купершмідт.

"Чи можете ви і ваша команда зробити щось, аби вирішити цю проблему? - запитує блогер Марка Цукерберга. - Створити окрему адміністрацію для українського сегменту, заблокувати повідомлення про образи, що надходять з Росії, або, принаймні, уважніше стежити за найпопулярнішими українськими блогерами".

До вимог відкрити український офіс приєднався і президент Петро Порошенко.

"Дорогий Марк Цукерберг, Україні справді потрібен український офіс Facebook", - написав він у Twitter англійською мовою.

"Друзі, маємо використовувати всі канали, щоб отримати реакцію глобальних офісів. Україна повинна отримати українське представництво Фейсбук!", - додав він на своїй сторінці у Facebook.

Слова президента отримали як схвальні відгуки, так і кепкування.

"У нас крутий президент! Не уявляю іншого главу держави, який проситиме щось у власника соцмережі. Це дуже круто. Гордість розпирає. Користуючись нагодою, не могли б ви ще попросити відкрити кілька "Burger King"?, - іронізує в коментарях під постом президента медіаексперт Анатолій Шарій.

Новини на цю ж тему