Компанія Airbus готує "армаду" супутників

  • Джонатан Амос
  • Науковий кореспондент
Супутник

Автор фото,

Підпис до фото,

Супутники корпорації OneWeb мають забезпечити інтернет-доступом усі куточки світу

Європейський аерокосмічний велетень Airbus планує побудувати і вивести на орбіту найбільшу в історії мережу супутників.

Компанія оголосила, що підготує 900 супутників для британського концерну OneWeb, який ставить собі за мету розширити доступ до інтернету жителям регіонів з недостатнім охопленням мережею.

На початку планують запустити понад 600 супутників, а інші зберігатимуть як запасні.

Таку угоду оголосили на авіашоу в Парижі.

Мережа супутників компанії OneWeb буде в десятки разів більшою за всі попередні комерційні супутникові мережі.

Згідно з умовами досягнутої угоди, Airbus буде "промисловим партнером" проекту. І ця роль є для компанії великим викликом, бо Airbus відомий як розробник деяких із технічно найскладніших і найдорожчих телекомунікаційних платформ.

Тоді як контракт для концерну OneWeb передбачатиме виготовлення великої кількості апаратів за дуже низькою ціною.

Зміна підходів?

Кожен супутник матиме вагу біля 150 кг і, згідно з повідомленнями, концерн OneWeb розраховує на ціну одного супутника не більше півмільйона доларів.

Airbus каже, що перші десять апаратів буде виготовлено на підприємстві компанії в Тулузі, після чого виробництво перенесуть на окремий завод у США.

Для того, щоби вивести армаду супутників на орбіту, потрібно багато ракет. Припускають, що до проекту буде залучена група Virgin британського підприємця Річарда Бренсона. Він є членом ради директорів корпорації OneWeb, а крім того розробляє систему супутникових запусків на основі його концепції космічного туризму.

Airbus відмовилася давати офіційне інтерв'ю під час авіашоу, але оприлюднила заяву від імені голови відділу космічних систем.

"Це партнерство є фантастичним новим розділом в історії наших космічних розробок, - сказав Франсуа Ок. - Об'єднання зусиль з корпорацією OneWeb, що вимагатиме виробництва кількох малих супутників щодня, надихнуло нас на розробку нових новаторських дизайнів і процесів, які значно зменшать вартість виробництва".

Президент Франції Франсуа Олланд і голова ради директорів групи Airbus Том Ендерс на авіасалоні в Ле Бурже мали окрему розмову з цього приводу з американським підприємцем Грегом Вайлером з корпорації OneWeb.