На Землю надходять нові фото Плутона

Плутон Копирайт изображения NASA

Космічний апарат New Horizons продовжує надсилати на Землю фотографії карликової планети Плутон.

Передача даних, яка почалася минулого тижня, триватиме рік. Інформація і зображення дозволять науковцям більше дізнатися про ландшафти віддаленого небесного тіла.

У новому наборі фотографій є зображення об'єктів, схожих на дюни, а також долин і льодовиків.

Після наближення New Horizons до Плутона 14 липня науковці отримали лише невелику порцію попередніх фотографій.

Тепер же нові зображення будуть надходити постійно, а отже - дослідники регулярно публікуватимуть чергові фото з космічного апарату і пояснення до них.

Копирайт изображения NASA.JHU.APL.SwRI
Image caption На Плутоні виявили найрізноманітніші ландшафти

Головний дослідник Алан Стерн анонсує захопливі відкриття.

"Плутон демонструє нам різноманіття рельєфу і складні процеси, які можуть перевершити все, що ми би бачили в Сонячній системі", - заявив науковець із Південно-західного дослідницького інституту США (SwRI).

"Якби художник так зобразив Плутон до нашого польоту, я б, можливо, вважав ці образи надмірними, але усе це там реально є", - додає дослідник.

New Horizons отримав масу інформації про малу планету діаметром 2,3 тис. км, коли пролетів повз неї два місяці тому. Більшість даних усе ще лишається на борту апарата.

Тоді на Землі отримали лише кілька попередніх зменшених фотографій. Після цього була перерва, бо космічний апарат збирав і передавав інформацію про енергію в космосі та космічний пил.

Зараз місія перейшла до наступної фази, яка передбачає передачу повного набору інформації без її стиснення.

Однак через значну віддаленість New Horizons - близько 4,9 млрд км від Землі - передача всіх даних триватиме до кінця 2016 року.

Копирайт изображения NASA.JHU.APL.SwRI
Image caption Об'єкти на поверхні Плутона, схожі на дюни, викликають найбільше запитань вчених

Найбільше уваги серед уже отриманих фотографій привертають темні хребти, які виглядають як створені вітром дюни.

Атмосфера Плутона значно тонша від земної, тиск на його поверхні - в 10 тис. разів менший. Як при цьому могли виникнути вітри, здатні сформувати дюни - головна загадка.

"Побачити дюни на Плутоні - якщо це дюни - дуже несподівано, адже атмосфера Плутона зараз дуже тонка", - каже головний вчений місії з Вашингтонського університету Білл МакКіннон.

Копирайт изображения NASAJHUAPLSwRI
Image caption Вчені отримали оригінальні зображення Плутона, які не стискалися для передачі

"Або ж на Плутоні була потужніша атмосфера в минулому, або ж тут діяли інші процеси, нам невідомі", - припускає дослідник.

Усі оригінали зображень із камери LORRI апарату New Horizons публікуватимуть в інтернеті щоп'ятниці. Там будуть фотографії не лише Плутона, а і його супутників.

НАСА вже обрала наступний об'єкт для дослідження за допомогою New Horizons - льодове тіло, відоме під назвою "2014 MU69". Воно перебуває на відстані 1,5 млрд кілометрів від орбіти Плутона.

У жовтні та листопаді космічний апарат маневруватиме, щоб вирівняти курс до нового об'єкту. Очікується, що він дістанеться туди до 2019 року.

Новини на цю ж тему