Нову валюту Bitwalking можна буде заробити ходінням

Додаток

У світі з'явилася нова криптовалюта на кшталт Bitcoin - долари Bitwalking, які можна заробити ходінням.

Валюта генерується за допомогою програми в смартфоні, яка підраховує кроки користувача. За планом, людина отримуватиме по одному криптодолару за кожні 10 тисяч кроків - тобто за приблизно вісім пройдених кілометрів.

Зароблені гроші учасники схеми зможуть витрачати в інтернет-магазинах або ж обміняти на готівку.

Автори ініціативи Ніссан Бахар і Френкі Імбессі вже залучили понад 10 млн доларів США в якості початкового фонду для реалізації своєї ідеї.

Це переважно пожертвування японських інвесторів, які погодилися допомогти заснувати нову валюту і створити віртуальний банк, який міг би верифікувати кількість зроблених кроків і здійснювати необхідні транзакції.

Японська компанія Murata вже працює над створенням браслета, який би показувати власнику, скільки той зробив кроків і скільки заробив криптодоларів.

Чашка кави чи друга зарплатня?

Ідея криптовалюти Bitwalking (BW$) ґрунтується на популярності фітнес-трекерів і має стимулювати людей до активного способу життя.

Організатори проекту планують залучити до нього компанії з виробництва спортивного одягу, служби охорони здоров'я, організації по захисту довкілля, а також потенційно - рекламодавців, які отримають доступ до цільових аудиторій.

У майбутньому до проекту також можна залучити роботодавців, які дбають про здоров'я працівників. Вони могли би додавати криптовалюту, зароблену працівниками, до звичайної зарплати.

У розвинених країнах середньостатистичний учасник проекту, за прогнозами, зможе заробляти близько 15 криптодоларів на місяць.

Image caption У Малаві люди можуть отримувати від системи Bitwalking мало не більше, ніж на роботі

Водночас у бідніших країнах ця схема може змінити життя людей.

Салаї Адам, який живе в Малаві, щодня проходить близько 10 кілометрів - на роботу і з роботи. Він викладає ІТ-технології в коледжі міста Мхунтама на півночі країни.

Встановивши спеціальний додаток на своєму мобільнику, він зможе за місяць накопичити до 26 BW$. Його нинішня зарплата становить 26 доларів США.

Бізнес-консультант Карен Чінквіта каже, що для декого у Малаві може виявитися вигідніше просто ходити, ніж працювати.

"Але більшість хочуть заробляти гроші, тому вони будуть робити і те, і інше. Ми можемо навчити їх, як використовувати ці гроші так, щоб з'явилися ще більші можливості", - каже вона.

Мобільний додаток Go! для iPhone і Android-смартфонів спочатку працюватиме в кількох країнах, зокрема Великій Британії, Японії, Малаві та Кенії.

Це дозволить організаторам схеми внести в неї необхідні корективи перед тим, як поширити її на інші країни.

Можливе шахрайство

Image caption Автори ідеї (на фото) залучили 10 млн доларів інвестицій

Ідея Bitwalking - не нова. Кілька стартапів раніш уже намагалися пов'язати турботу про здоров'я з винагородою, але більшість проектів виявилися невдалими, оскільки схема підрахунку кроків була недосконалою і нею могли скористатися шахраї.

Зокрема, тестування подібної системи Google показало, що кроки в ній можна успішно імітувати.

Bitwalking поки офіційно не оприлюднив свій алгоритм, але за деякими повідомленнями він буде використовувати, зокрема, дані GPS.

Обмінний курс

На початку проекту Bitwalking один криптодолар BW$ коштуватиме один долар США. Але нова валюта може впасти.

Перший інтернет-магазин, який почне продавати товари за криптодолари, торгуватиме за курсом 1 долар США = 1 криптодолар BW$.

Йому потрібно буде уникнути порожніх полиць, тож перший час він не буде відкритий цілодобово. Організатори проекту сподіваються, що й інші компанії почнуть приймати нову криптовалюту.

Поки не ясно, як вона буде утримувати свій обмінний курс. Не зрозуміло і те, чи вистачить уже зібраних коштів на фінансування старту проекту, необхідного для встановлення довіри до нової валюти.

Новини на цю ж тему