Комп'ютер переміг чемпіона з го у фінальному поєдинку

Фото 2 Копирайт изображения Getty
Image caption Го - одна із найстаріших ігор у світі

Програма AlphaGo здобула чергову - четверту перемогу у чемпіона світу із гри Го Лі Сі Дола. Це був п'ятий і завершальний матч між штучним інтелектом і людиною.

Лі Сі Долу вдалося здобути лише одну перемогу над комп'ютером. Таким чином він не зміг виграти призовий фонд у 1 млн доларів - гроші віддадуть на благодійність.

Деміс Хассабіс, засновник компанії DeepMind, що створила AlphaGo, розповів, що остання гра була "найбільш захопливою і напруженою" водночас для його команди.

Кореєць Лі Сі Дол же зазначив, що "засмучений" результатами своєї гри із програмою.

На прес-конференції після матчу пан Лі заявив, що не може із упевненістю сказати, що AlphaGo розумніша за людей.

Він зазначив, що йому ще належить багато вивчити про го, і матчі з комп'ютером поставили під сумнів кілька його думок щодо цієї гри.

Чотири перемоги, одна поразка

Змагання між паном Лі і AlphaGo почалися 9 березня. Тоді ж програма здобула свою першу перемогу.

У першому матчі перемога AlphaGo далася непросто: Лі Сі Дол вів упродовж більшої частини гри, проте програмі вдалося здійснити кілька сильних ходів і відібрати перемогу на останніх етапах поєдинку.

Після поразки у другій грі пан Лі заявив, що "не має слів", додавши, що AlphaGo зіграла "майже ідеально".

Експерти, які спостерігали за третім суперництвом людини і комп'ютера, відзначають, що того разу Лі Сі Дол видав одну з кращих своїх ігор, однак програма все одно виграла "у чудовому стилі".

Лише у четвертому турі змагань корейському гравцю вдалося обіграти програму.

Копирайт изображения Getty
Image caption Лі Сі Дол - один із найсильніших у світі гравців у го

Як зазначив коментатор Майкл Редмонд, у четвертому поєдинку AlphaGo грала добре десь до середини матчу, проте пан Лі зіграв "блискуче" на 78-ому ході і перебрав першість у комп'ютера.

Сам пан Лі описав тоді свою перемогу над машиною як "безцінну".

Найстаріша гра

Го - стратегічна настільна гра, схожа на шахи, але зі значно більшою кількістю варіантів ходів. Вона грається на дошці розміром 19 на 19 клітин. Гра го з'явилася в Китаї кілька тисяч років тому, звідти прийшла до Японії і Кореї.

До цього часу досконало освоїти гру го комп'ютерам було складно через величезну кількість можливих комбінацій у грі.

"Нам пощастило стати свідками тієї неймовірної культури і хвилювання, які оточують го. Попри те, що це одна із найстаріших існуючих ігор, цього тижня їй вдалося привернути увагу як в Азії, так і по всьому світу", - заявив розробник програми Деміс Хассабіс.

AlphaGo була створена у 2014 році паном Хассабісом і його компанією DeepMind, яку пізніше придбав Google.

За словами пана Хассабіса, програма AlphaGo "вчиться на власних помилках".

Для розуміння го і його комбінацій, програма вивчала попередні ігри і досліджувала різні шаблони гри. Вона "грала із собою, різними версіями себе, мільйони і мільйони разів, щоразу поступово стаючи трошки кращою", пояснив у коментарі ВВС пан Хассабіс.

Google обіцяє пожертвувати 1 млн доларів призового фонду організаціям Unicef і Stem (Science, Technology, Engineering and Mathematics), а також організаціям із гри в Го.

Новини на цю ж тему