SpaceX вперше успішно посадила ступінь ракети на платформу в морі

Ракета Копирайт изображения SpaceX
Image caption Ракета Falcon 9 після вдалого приземлення на автоматичну морську платформу

Нижня ступінь ракети Falcon 9, яка відправила на Міжнародну космічну станцію корабель Dragon з вантажем води, продовольства і наукових приладів, успішно приземлилася на платформу в Атлантичному океані.

Раніше чотири аналогічні спроби закінчувалися невдачею.

"Ракета приземлилася замість того, щоб зробити дірку в судні або перекинутися, так що ми дуже радіємо з цього приводу", - заявив глава компанії SpaceX Ілон Маск.

На офіційному Twitter компанії були опубліковані відео вдалого приземлення.

Президент США Барак Обама у своєму Twitter привітав розробників з успішним приземленням ракети: "Завдяки таким інноваторам, як ви та NASA, Америка продовжує лідирувати у дослідженні космосу".

Копирайт изображения SpaceX Elon Musk
Image caption До цього кілька спроб посадити ракету на морську платформу були невдалими

5 березня Ракета-носій Falcon 9 успішно вивела на орбіту супутник зв'язку, однак здійснити керований спуск на морську платформу в Атлантичному океані нижнього ступеня ракети в черговий раз не вдалося.

"Ракета зробила жорстку посадку на платформу. Не думаю, що вона буде працювати. Проте у наступного запуску хороші шанси", - написав тоді Ілон Маск.

А 22 грудня 2015 р. SpaceX зуміла вперше успішно приземлити свою ракету-носій на землю після запуску її у космос - на базу військово-повітряних сил США на мисі Канаверал.

Нинішнє приземлення - перша успішна посадка на морську платформу.

Компанія SpaceX з 2002 року розробляє ракети Falcon. Мета проекту - максимально здешевити польоти в космос, для чого необхідно забезпечити можливість багаторазового використання модулів ракети-носія.

За словами Ілона Маска, SpaceX розраховує використовувати першу сходинку Falcon від 9 до 20 разів.

Новини на цю ж тему