Массачусетський інститут представив капсулу для "Гіперпетлі"

Фото 2 Копирайт изображения
Image caption Рухаючись у капсулі тунелем "Гіперпетлі" на швидкості звуку можна буде за півгодини подолати шлях, який нині на автомобілі займає близько шести годин, сподіваються інженери

Інженери Массачусетського технологічного інституту (МТІ) представили у Бостоні капсулу для перевезення людей у високошвидкісній транспортній системі "Гіперпетля" (Hyperloop), що наразі розробляється у США.

Команда із 30 людей МТІ - одна із багатьох, хто наразі працює над новою технологією перевезення вантажів і людей на швидкості звуку.

Представляючи капсулу, інженери заявили, що її дизайн проторить шлях новому "видові транспорту, що може змінити наше уявлення про подорожі".

Капсула використовує магніти, щоб рухатися по алюмінієвому треку, мінімізуючи тертя з ним.

Капсула що вона недостатньо велика, аби перевозити людей, проте команда каже, що планує працювати над розмірами щойно завершаться усі тести й допрацювання.

Зокрема, на нинішньому етапі "величезною проблемою" технології є повороти - навіть найменші, кажуть інженери.

Раніше цього тижня інша група науковців провела перші успішні публічні випробування силової установки "Гіперпетлі", що має запускати капсули.

Випробування провели у пустелі у американському штаті Невада. Тестову капсулу змогли розігнати до швидкості у 187 км/год за 1,1 секунди.

Систему "Гіперпетлі", автором якої став засновник SpaceX та Tesla Ілон Маск, планують використовувати у майбутньому як для транспортування вантажів, так і для перевезення людей через спеціальну трубу на швидкості звуку.

Копирайт изображения AFP
Image caption Раніше цього тижня у Неваді успішно випробували інший елемент нової системи - силову установку, що розганяє капсули

Система використовує магніти і турбіни, щоб запускати капсули на повітряній подушці, що з величезною швидкістю рухаються по порожнистих трубах.

Автори технології сподіваються, що перевозити "Гіперпетлею" людей можна буде уже через п'ять років. Зокрема, з Лос-Анджелеса до Сан-Франциско можна буде дістатися усього за півгодини. Зараз цей шлях займає близько шести годин автомобілем і близько години літаком.

Новини на цю ж тему