Покемони підкрадаються до України

Pokemon Go в Україні Копирайт изображения UNIAN
Image caption Офіційно Pokemon Go ще немає в Україні, але любителі гри знаходять спосіб погратися в неї

Популярна мобільна гра Pokemon Go ще не з'явилася офіційно в Україні, але перші ловці віртуальних монстрів уже блукають вулицями міст із телефонами в руках, неначе підсвічуючи собі дорогу серед білого дня.

Фанати гри з доповненою реальністю знаходять неофіційні шляхи, щоби встановити на свої смартфони модний додаток, і вирушають на лови.

Їхнє завдання – знайти якомога більше кишенькових монстрів (pokemon – pocket monster), виплекати їх і натренувати для віртуальних боїв з іншими монстриками. Від більшості інших мобільних розваг ця гра відрізняється тим, що тут треба багато ходити містом, крутити довкола телефоном і - уявіть собі! – спілкуватися в офлайні з іншими гравцями.

Гра доступна в більшості європейських країн, Австралії, США, Японії і Гонконзі. Коли вона офіційно з'явиться в Україні, у компанії Nintendo не кажуть.

Тим часом світом шириться справжня покемонівська лихоманка, яка іноді набуває дивацьких і несподіваних форм.

У Сполучених Штатах поліція затримала злочинців, які за допомогою гри заманювали підлітків у відлюдні місця, щоби там пограбувати їх.

У Японії влада попросила творців Pokemon Go прибрати віртуальних монстрів з меморіалу в Хіросімі і з небезпечних територій на Фукусімі.

У Британії знайшовся чоловік, який за кілька тижнів існування гри зумів зібрати монстрів усіх 143-х різновидів. Для цього 33-річному фанатові довелося присвятити грі "практично весь час, окрім спання".

А з Росії повідомляють, що Роскомнагляд перевірить Pokemon Go на відповідність національному законодавству.

ВВС Україна запитала двох українців, які бавляться в гру, чим вона їх привабила.

Віола Денис

Соціолог, Київ. Упіймала 84-х покемонів.
Копирайт изображения Nazarii Parkhomyk

Щоби грати в цю гру, ти мусиш встати, вийти з кімнати і ходити по місту, шукаючи їх.

Найчастіше вони трапляються в пішохідних зонах, парках, біля визначних місць.

Покемони мають різну силу. Чим вищий рівень, тим важче їх зловити. Слабких я віддала Професору. Це такий персонаж, яких дає за них карамельки, щоби годувати тих покемонів, які залишилися в мене. А ще є віртуальні "спортзали" чи "арени", в яких можна боротися з іншими покемонами.

Я не є затятим геймером і взагалі не люблю грати в ігри. Мені навіть дивно, чому я підсіла на них. Я граю, як правило, по дорозі на роботу. І оскільки я часто ходжу на роботу пішки і взагалі люблю ходити по місту, ця гра мені дуже підійшла за ритмом життя.

Якось ввечері я поверталася додому, зайшла в парк Київська фортеця, пройшла його повністю і знайшла кількох рідкісних покемонів. Увечері прийшла додому втомлена, падала з ніг.

Думаю, для людей з зайвою вагою це буде ще одним бонусом.

Іноді я бачу на вулиці людей, які цілеспрямовано шукають покемонів. Їх одразу помітно. Вони різко зупиняються, повертаються і шукають. А на вихідних зустріла друга, який каже: "О, ти теж шукаєш покемонів?"

Петро Нек

Блогер, Львів. Зловив 500 покемонів.
Копирайт изображения Andriy Meakovskyi

Граю по годині-дві кожного дня.

У мене є фітнес-браслет. За цей час, відколи з'явилися покемони, я щодня проходжу більше 10 тисяч кроків. Іноді доходить до 20 тисяч на день. Гра стимулює більше ходити містом.

Є певні місця, "покетстопи", де можна збирати різні атрибути для покемонів - це скульптури, різні будинки. Один "покетстоп" був біля фігури орла, який підтримує балкон. Раніше я його чомусь ніколи не помічав. Тобто в грі є краєзнавчий елемент, коли ти бачиш щось нове в своєму місті.

А є ще така річ, як яйця в інкубаторі. Щоби з них вилупився покемон, треба проходити два, п'ять чи 10 км з увімкненою грою. Це теж стимулює ходити.

Копирайт изображения Anna Korol KOFMEISTER
Image caption Такі знижки пропонує одна київська кав'ярня

Взагалі мені цікаво, як цих покемонів використовує бізнес. "Київстар" пропонує гігабайт інтернету для гравців, "Планета Кіно" – знижки за зловлених покемонів, хтось продає зовнішні батареї для телефонів, щоби вони не так швидко розряджалися під час гри.

Коли ця програма стане офіційно доступною в Україні, думаю, популярність гри зросте. Але все залежить від того, наскільки швидко це станеться, бо десь через півроку масова цікавість спаде.

Новини на цю ж тему