Останні шерстисті мамонти померли через брак води

Мамонт Копирайт изображения .
Image caption Більшість популяцій мамонтів у світі вимерли більше 10 тисяч років тому

Одна з останніх колоній шерстистих мамонтів, яка жила на острові Святого Павла біля Аляски, вимерла більше 5 тисяч років тому через нестачу питної води, встановили вчені.

Згідно з дослідженням американських палеонтологів, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, мамонти в зоні Берингового моря втратили доступ до прісної води через потепління клімату і пересихання невеликих озер острова.

Також внаслідок підняття рівня океану територія островів, на яких проживали шерстисті мамонти, суттєво зменшилася.

Більша частина мамонтів світу вимерла 10,5 тисяч років тому, проте колонія на острові святого Павла протрималася ще 5 тисяч років.

Копирайт изображения Science Photo Library
Image caption На зникнення мамонтів у світі вплинули зміни клімату, а також полювання людини

"Ми знаємо, що сучасному слону потрібно від 70 до 200 літрів води на день. Ми припустили, що мамонтам було потрібно стільки ж. [Такими темпами] джерело води могло досить швидко вичерпатися", - говорить керівник дослідження, професор Пенсильванського університету Расселл Грем.

Як вважають вчені, історія мамонтів з острова Святого Павла показує, що загрожує ендемічним тваринам на невеликих клаптиках суші і в наші дні при зміні клімату.

Останньою за часом популяцією мамонтів, яка зникли з лиця Землі, були хоботні на острові Врангеля, який нині адміністративно відноситься до російської Чукотці: там вони вимерли близько 4 тисяч років тому.

Щодо причин вимирання мамонтів палеонтологи висували багато гіпотез: від зміни клімату до знищення хижаками і людиною. У малих ізольованих популяціях небезпеку також могли представляти генетичні захворювання, що проявлялися через близькоспоріднені схрещування.

Новини на цю ж тему