Скіапареллі готується сісти на Марс

Європейське космічне агентство готується до посадки зонду "Скіапареллі" на поверхню Марса.

Вона має відбутися о 14:58 за Гринвічем (17:58 за Києвом) в середу.

Якщо радіотелескоп в Індії отримає через 9 хвилин після цього сигнал з апарата, це буде означати, що зонд досягнув поверхні цілим.

Зараз "Скіапареллі" відокремився від орбітального апарата після подорожі на 500 млн км і наближається до активного спуску в марсіанську атмосферу.

Копирайт изображения ESA

"Скіапареллі" випробовує нові технології спуску і посадки на поверхню Марса.

У разі успіху такий зонд використають через чотири роки при висадці європейського марсохода.

Цей шестиколісний апарат має на борту бурову установку і портативну лабораторію. Його головне завдання - пошуки на Марсі слідів органічного життя.

Цей політ проходить у межах спільного проекту "Екзомарс" Європейської космічної агенції та російського Главкосмосу.

Етапи посадки "Скіапареллі"

Ця експедиція - можливість для Європейського космічного агентства подолати розчарування 2003 року.

Тоді британський апарат "Бігль-2" здійснив м'яку посадку на Марсі, але не зумів розкрити сонячні батареї і перестав працювати.

При посадці "Бігль-2" використовував надувні мішки для амортизації. Як підозрюють конструктори, саме вони стали причиною невдачі, заблокувавши механізм розкриття сонячних панелей.

"Скіапареллі" використовує інший метод посадки. Це комбінація термощита, парашутної системи і ракетних двигунів, які зменшать його швидкість вже біля самої поверхні.

Останні два метри свого шляху зонд буде просто падати з невеликою швидкістю, а гнучке дно забезпечить йому успішну посадку.

Вчені, затамувавши подих, стежать за апаратом з надією, що все пройде добре.

Апарат масою 600 кг конструювали в основному в Італії. В разі вдалої посадки він займеться метеорологічними дослідженнями. Його батареї вистачить на чотири дні роботи.

Новини на цю ж тему