Як використати віртуальну реальність у житті

віртуальна реальність Копирайт изображения ISTOCK

Коли заходить мова про віртуальну реальність (ВР), у багатьох в уяві постають фантастичні пейзажі з комп'ютерної гри або епізоди зі знімального майданчика.

Проте ВР можна інтегрувати в реальне життя, аби люди краще зрозуміли навколишній світ. Крім того, журналісти, вчителі, медичні працівники і підприємства роздрібної торгівлі використовують її частіше.

BBC розглянула найбільш несподівані випадки застосування цієї технології.

Розуміння аутизму

Дослідження показали, що хоча 99% людей чули про аутизм, лише 16% справді розуміють, що це означає. У Британії понад чверть людей із аутизмом просили піти з громадського місця, наприклад із ресторану.

Аби допомогти розв'язати цю проблему, Національна спілка аутистів Британії цього літа зробила фільм із віртуальною реальністю, щоб показати людям, як живуть із таким станом.

Фільм переносить глядачів у подорож із молодим хлопцем-аутистом, який ходить по торговому центру. Вони можуть відчути його сенсорне перевантаження.

Марк Левер, виконавчий директор Національної спілки аутистів, сподівається, що фільм зможе "допомогти громадськості трохи більше зрозуміти аутизм".

У турне британськими торговими центрами взяли фільм і гарнітуру Samsung Gear для перегляду. Цю ініціативу підтримали школи, аби розказати своїм учням про аутизм. Знятий фільм можна переглянути через додаток.

Організація, яка досліджує хворобу Альцгеймера, також випустила схожий продукт. Віртуальна прогулянка покаже, як повсякденні справи, наприклад приготування чаю, можуть стати справжнім викликом для таких людей.

Віртуальні фрикадельки

Копирайт изображения IKEA

Люди, які хочуть щось продати, також приєднуються до віртуальної реальності. Наприклад, агенти з нерухомості використовують її, щоби запропонувати клієнтам віртуальні прогулянки, а британський торговий центр Westfield на таких приладах показує останні модні колекції.

У квітні магазин меблів Ikea запустив додаток, який переносить користувачів в обладнану кухню. Вони можуть змінювати колір меблів і пересуватися там.

За словами Інгрід Франов із компанії Ikea, геймери "не є типовими клієнтами", але представники роздрібної торгівлі були вражені реакцією користувачів.

"За один місяць у нас було більше завантажень, ніж ми очікували за шість місяців тестової роботи. Люди просять додавати функції в кухні", - сказала вона.

"А ще вони хотіли фрикадельок", - додала Інгрід. Мабуть, це найвідоміша страва в ресторанах ІКЕА.

Коли фрикадельки додали до віртуальної кухні, один користувач написав: "Я хочу, щоб ви знали: я 44 хвилини розкидав фрикадельки по віртуальній кухні, і я насолоджувався кожною секундою".

Операція у віртуальній реальності

Сфера охорони здоров'я також застосовує віртуальну реальність: у навчальному процесі та при лікуванні фобій.

Хірург Шафі Ахмед став одним із перших, хто запропонував провести операцію за допомогою віртуальної реальності в Лондонській королівській лікарні.

До прямого ефіру підключилися 5000 людей із 14-ти країн, аби спостерігати за операцією видалення пухлини. Продукт такого типу дозволить знизити вартість навчання лікарів і зможе залучити ширшу аудиторію.

Тим часом у США віртуальну реальність використовували, щоб допомогти солдатам впоратися із посттравматичним стресовим розладом і подолати свій страх перед павуками.

В одному з досліджень 23 людини змогли підійшли до віртуального павука і в кінці експерименту 83% із них показали значне поліпшення.

У світі

Копирайт изображения NATIONAL AUTISTIC SOCIETY
Image caption Фільм має спонукати людей співпереживати дітям з аутизмом

У вересні 2015 року компанія Google запустила Expeditions, програму, яка візьме тисячі школярів зі всього світу на віртуальну подорож - від Великого Бар'єрного рифу до Марсу. У комплекті є картонна гарнітура Google і додаток, який щойно був запущений у Великій Британії.

Маркус Шторм, засновник стартапу віртуальної реальності Evanescent Studios, сподівається, що його додаток будуть використовувати для вивчення мови. Крім того, можна буде спостерігати за тим, як між собою спілкуються, наприклад китайці, та відвідувати визначні місця, такі як Велика китайська стіна.

Містер Шторм говорить про це з ентузіазмом: "Ми бачимо, як в майбутньому діти на уроках історії повертаються до революційної Франції і взаємодіють там із людьми".

Втім, безкоштовні школи навряд чи зможуть дозволити собі таке обладнання, і Мінтер-Грін визнав, що перед тим, як віртуальна реальність буде в школах, вона пройде через багато перешкод.

Новини на цю ж тему