57-річна Пеггі Вітсон стала найстаршою астронавткою

Пеггі Уїтсон стала найстаршою астронавткою в історії Копирайт изображения AP
Image caption Пеггі Уїтсон пробула в космосі найдовше з усіх жінок

Американська космічна рекордсменка, Пеггі Вітсон, вилетіла на свою третю місію до Міжнародної космічної станції (МКС) з космодрому "Байконур". Під час місії їй виповниться 57 років - і вона стане найстаршою жінкою в космосі за всю історію його освоєння.

Вона вже встановила інший рекорд - пробула в космосі найдовше з усіх жінок.

Копирайт изображения ASTROPEGGY
Image caption "Готові до завтрашнього старту. Сьогодні всі посміхаємося на прес-конференції на Байконурі, Казахстан", - написала вона в Twitter

Космічний апарат "Союз" доставить її на МКС разом з росіянином Олегом Новицьким та французьким астронавтом Тома Песке, для якого цей космічний політ - перший.

У суботу вони прибудуть на станцію, де вже знаходяться один американський астронавт і два російські космонавти. До травня 2017 року їм потрібно провести деякі досліди на орбіті.

Пані Уїтсон народилася в Айові, вивчилася на біохіміка та працювала в NASA на різних посадах до 1996 року. Тоді вона стала кандидатом в астронавти.

У 2002 році відбувся її перший політ в космос, а у 2007 році вона стала першою в історії МКС жінкою-командиром екіпажу.

Копирайт изображения twitter ASTROPEGGY
Image caption "Роблю сьогодні зачіску для станції. Сподіваюсь, її вистачить на три місяці. Хто буде стригти мене наступного разу на космічній станції", - написала вона в своєму Twitter

До травня наступного року Пеггі Вітсон поб'є ще один рекорд: вона проведе в космосі більше днів, ніж будь-хто з американських астронавтів. Наразі рекордсменом є Джефф Вільямс, який перебував у космосі протягом 534 днів.

"Найголовніше на станції - це дружба та завдання, які ми там виконуємо", - сказала вона на прес-конференції перед стартом.

Під час попередніх польотів вона шість разів виходила у відкритий космос.

Новини на цю ж тему