Франція: обережно з Internet Explorer!

бравзер
Image caption Новіші бравзери - безпечніші, каже Microsoft

Франція слідом за Німеччиною закликала користувачів інтернету шукати альтернативу найпоширенішому бравзеру Internet Explorer (IE), що постачається компанією Microsoft, для захисту безпеки їхніх комп'ютерів.

Французька урядова служба Certa, яка відстежує кібернетичні загрози, застерегла про недоліки всіх версій цього веб-бравзера.

Минулої п'ятниці федеральна служби інтернет-безпеки Німеччини попередила інтернет-користувачів про загрозу комп'ютерам по тому, як в інтернеті було опубліковано шкідливий програмний засіб, причетний до хакерських атак на сервери Google.

Однак компанія Microsoft сказала Бі-Бі-Сі, що версія популярного бравзера IE8 є найбезпечнішою на ринку і що користувачі мають заінсталювати саме цю версію.

Кліфф Еванс, голова відділу програмного захисту компанії, сказав, що досі зловмисники порушили безпеку старшої версії бравзера IE6. Він сказав: "Ризик для приватних користувачів мінімальний."

За його словами, для того, аби окремий користувач міг поставити під загрозу безпеку свого комп'ютера, він мав би досі використовувати застарілу версію бравзера IE6 і вийти на вражену сторінку. А таких, каже пан Еванс, небагато. Але якби це сталося, то комп'ютер буде інфікований "троянським конем", що дозволить хакерові перебрати контроль і потенційно викрасти чутливу інформацію.

'Складна атака'

Хоча досі хакери зуміли використати недоліки із захистом лише в бравзері IE6, експерти з питань безпеки попереджають, що це може поширитися і на пізніші версії Internet Explorer.

Image caption Одна з альтернатив?

Ґрем Клулі з компанії комп'ютерної безпеки Sophos: "Сам Microsoft визнає факт вразливості - навіть у версії IE8." За словами пана Клулі, через те, що в інтернеті вже є деталі програмного коду, хакери можуть його змінити для підриву безпекових механізмів інших, новіших версій бравзера.

Після кібернетичної атаки на сервери Google та компанія оголосила, що може припинити діяльність у Китаї, бо стало відомо, що саме з тієї країни походили хакерські атаки, які скористалися з ненадійного захисту бравзерів.

Одразу по тому Німеччина оприлюднила попередження про ненадійність захисних механізмів усіх версій Internet Explorer і рекомендувала користувачам перейти на інші бравзери, наприклаж, Firefox чи Google Chrome.

Французька служба кібернетичної безпеки Certa оприлюднила подібне попередження: "Доки не з'явиться "заплатка" від видавця, Certa рекомендує використовувати альтернативний бравзер."