Новий кліп Макаревича й українсько-російські музичні суперечки

Макаревич Копирайт изображения Youtube.com
Image caption Кліп Андрія Макаревича за кілька днів набрав близько 150 тисяч переглядів

Відеокліп російського музиканта Андрія Макаревича, приурочений до нового українського свята - Дня пам'яті та примирення 8 травня, який вийшов на телеканалі СТБ, викликав суперечки серед користувачів інтернету в Росії.

Раніше тамтешні виконавці вже не раз опинялися в центрі скандалів через свою позиції з приводу подій в Україні.

У кліпі, показаному в рамках серії "Щоб пам'ятали", пан Макаревич згадує події, що передували початку Другої світової війни, і задається питанням, чому Гітлер в якийсь момент вирішив, що "йому все зійде з рук".

"Якісь країни думали, що їх це не зачепить. Хтось спостерігав з-за океану. В результаті всього цього світ втратив 54 мільйони людей", - каже музикант.

У коментарях до відео користувачі Youtube і соцмереж різко розділилися у своїх оцінках: одні критикують артиста, називають його "зрадником батьківщини" і вимагають позбавити російського громадянства, а інші - підтримують музиканта, називаючи його слова "дуже правильними".

Копирайт изображения Twitter
Копирайт изображения Twitter

Навесні минулого року Андрій Макаревич звернувся до росіян з проханням не розпалювати війну з українцями, зазначивши, що такої "пропаганди і такої кількості брехні" він не пригадує з "брежнєвських часів".

Коментарі Макаревича викликали критику серед російських інтернет-користувачів. Крім того, з'явилися повідомлення про скасування концертів у низці російських міст.

Скасування за скасування

Позиція кількох російських музикантів з приводу подій в Україні викликала скандали, як в самій Україні, так і в Росії.

Восени минулого року українська влада заборонила в'їзд на територію держави народному артисту СРСР Йосипу Кобзону після того, як він відкрито підтримав самопроголошені республіки на сході України. Перед цим активісти з Дніпропетровська вимагали позбавити Кобзона звання почесного громадянина міста.

Копирайт изображения AP
Image caption Йосип Кобзон виступав на одній сцені з лідером самопроголошеної "ДНР" Олександром Захарченком

У відповідь на це Кобзон заявив, що його не хвилює рішення Києва. Співак додав, що все одно має намір продовжувати поїздки з концертами на Донбас, де він пізніше прославився спільними виступами з нинішнім керівництвом "ДНР".

У січні цього року Служба безпеки України оголосила в розшук російську співачку Юлію Чичеріну за те, що вона провела концерт у Луганську. Артистка, у свою чергу, закликала українську владу бути "більш самокритичною і менш емоційною".

Аналогічні заходи вживалися і щодо українських виконавців, популярних в Росії.

Навесні минулого року був скасований концертний тур групи "Океан Ельзи" російськими містами. Скасування домагалися, зокрема, глава ЛДПР Володимир Жириновський і депутат петербурзьких законодавчих зборів Віталій Мілонов. Вони звинувачували соліста гурту Святослава Вакарчука в русофобії та підтримці Майдану.

Новини на цю ж тему