"Марш рівності" у Києві: більше 20 людей постраждали

Копирайт изображения epa

У сутичках під час "Маршу рівності", який відбувся в суботу зранку у Києві, постраждало дев'ятеро міліціонерів, щонайменше десять учасників маршу, а також кілька противників акції.

Сутички сталися між міліцією, що охороняла акцію, і десятками агресивно налаштованих людей, які кидали в учасників маршу петарди і димові шашки.

Як повідомила міліція Києва, один міліціонер у тяжкому стані, у нього осколкове поранення шиї.

Речниця "Маршу рівності" Дафна Рачок розповіла ВВС Україна, що учасники маршу отримали травми вже після акції.

Image caption Місце проведення "Маршу рівності" охороняли кількасот правоохоронців

"Учасники постраждали, коли вже розходилися. Це травми голови, розбиті обличчя. Одна людина потрапила в лікарню", - розповіла Дафна Рачок.

"Ми не кидали жодних шашок.. Вся відповідальність за це побоїще лежить лише на організаторах ЛГБТ маршу. Ми попереджували, що так буде, що приїдуть люди з фронту, скінхеди і що в когось з них не витримають нерви. Ми говорили, що будуть провокації", - розповів речник Правого сектору Артем Скоропадський.

За його словами, всього під час акції затримали близько 30 людей. Серед них були представники "Правого сектору" і активісти і інших організацій.

Як повідомляв кореспондент ВВС Україна, сутички відбувались по всьому району від Дніпра до станції метро "Оболонь" та "Мінська".

Зокрема, біля станції метро "Мінська" радикально налаштовані молодики поламали дитячий майданчик, кидали у правоохоронців світло-шумові гранати й каміння.

Image caption Сам "Марш рівності" тривав не довше 20 хвилин

"Марш рівності" проходив на Оболонській набережній, акція тривала не довше 20 хвилин.

Копирайт изображения epa
Image caption Акція тривала близько 20 хвилин

За даними агенцій, у ній взяли участь близько 50 людей. Водночас місце проведення маршу охороняли кількох сотень міліціонерів.

Як повідомили у МВС, правоохоронці затримали близько 25 опонентів маршу. У декого з низ вилучили петарди, ножі та інші небезпечні предмети.

Image caption Агресивно налаштовані молодики кидали у правоохоронців димовими шашками, камінням і світлошумовими гранатами

Як повідомили кореспонденту ВВС Україна у "Червоному Хресті", серйозні поранення отримали щонайменше двоє правоохоронців, крім того, є поранені серед опонентів маршу.

Новини на цю ж тему