На YouTube з'явився величезний архів історичного відео

Гінденбург Копирайт изображения Getty
Image caption Оригінальні зйомки аварії "Гінденбурга" тепер на YouTube

Інформаційна агенція Associated Press та документальний архів British Movietone відкрили доступ до величезного архіву документальних зйомок.

Загалом організації оцифрували більше мільйона хвилин відеоматеріалів і завантажили їх на відеохостинг YouTube.

До опублікованої колекції входить більше 550 тисяч оцифрованих відеосюжетів, включно із записами медового місяця Чарлі Чапліна і його дружини, датованого 1936 роком, оригінальні зйомки аварії дирижабля "Гінденбург" і відео, на якому відображена висадка союзників у Нормандії.

Окрім історичних моментів, у колекції є й менш серйозні відео, наприклад візит гурту Kinks до перукарні чи гонка слонів по Чикаго у 1935 році.

Найстаріше відео у колекції датоване 1895 роком.

"Завантаження відео на YouTube вперше в історії дає публіці шанс пережити найбільш значущі моменти в історії, - заявив директор міжнародного архіву Associated Press Елвін Ліндсі.

За його словами, "це неймовірна візуальна подорож, яка дозволить глядачам побачити людей і події, що визначили історію".

Associated Press - одна з найбільших у світі інформаційних агенцій, заснована у 1846 році. British Movietone - британський архів документального відео, створений у 1919 році як новинна агенція.

Минулого року Британський архів запустив сайт із документами, які дають уявлення про повсякденний перебіг Першої світової війни.

А американський академік Калев Літару почав створювати пошукову базу з 12-ти мільйонів історичних зображень, на які не поширюється авторське право.

Новини на цю ж тему