В Австрії заборонили нацистські коди на номерах авто

Номер Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Так виглядає звичайний номер, згенерований автоматично

В Австрії почали боротися із персоналізованими автомобільними номерами. Це пов'язано з тим, що, як стверджує влада, неонацисти часто обирають собі зашифровані на номерах праворадикальні символи.

Приміром, буквосполучення HJ та NS, які означають Гітлер'югенд та націонал-соціалізм, вже давно заборонені в Австрії. Тепер влада розширила перелік заборонених кодів, урахувавши і більш завуальовані.

Загалом у новому переліку понад 30 шифрів.

Серед них комбінація цифр 88, яка означає нацистське вітання "Heil Hitler" ("Хайль Гітлер").

Нові правила також забороняють абревіатури IS чи ISIS - з тим, аби спробувати перешкодити людям висловлювати підтримку угрупованню "Ісламська держава" на номерних знаках свого авто.

"Немає місця у суспільстві"

"Мати очевидні нацистські номери було заборонено від часу, коли персоналізовані номерні знаки почали продавати у 1989 році. Але тоді ми дізналися, що крайні праві рухаються у бік від очевидніших до більш прихованих кодів", - розповів ВВС речник міністерства транспорту Австрії.

Через це, за його словами, і довелося змінити закон - аби держслужбовці знали, які комбінації використовують неонацисти.

Зміни стосуватимуться лише нових номерних знаків.

Копирайт изображения BBC World Service

Серед заборонених комбінацій:

  • BH - Blood and Honour (Кров та честь)

  • 420 - 20 квітня, день народження Гітлера

  • 1919 - означає SS, оскільки S - 19-а літера в алфавіті
  • WAW - White Aryan War (Біла арійська війна)

  • FG - Fuehrer's Geburtstag (день народження фюрера)

  • 88 - Heil Hitler (Хайль Гітлер)

Раніше у переліку заборонених не було чисел, але відтепер, наприклад, не можна використовувати на знакові свого авто 18 - це сполучення цифр символізує Адольфа Гітлера за порядковим номером перших літер його імені та прізвища в алфавіті.

Оновлений перелік уклали за допомоги Маутхаузен-комітету - організації, яка представляє інтереси колишніх в'язнів концтаборів. Чиновники кажуть, що він наразі не є вичерпним.

"Ідеологія націонал-соціалізму не має місця у нашому суспільстві", - заявив міністр транспорту Австрії Алоїс Стоегер, який наполягав на зміні закону.

Згідно з австрійським громадським мовником ORF, у країні зараз використовують понад півмільйона персоналізованих номерних знаків.

Зміни законодавства в Австрії відбулися після схожого кроку у Німеччині, де номерні знаки не повинні порушувати суспільну мораль.

Кожен регіон там має власний перелік заборонених символів, а деякі заборони є більш суворими за інші.

Однак спроби ухвалити рішення на федеральному рівні, як в Австрії, поки що не увінчалися успіхом.

Новини на цю ж тему