Дантист вибачився за те, що вполював лева

Копирайт изображения EPA FACEBOOK

Американський дантист, який уполював у Зімбабве рідкісного лева, вибачився перед своїми пацієнтами у штаті Міннесота за розголос, якого набула та справа, і за спрямовану проти нього хвилю обурення.

Стоматологічна клініка Волтера Палмера в Міннеаполісі не працює з того часу, як його назвали тим західним туристом, що вполював Сесіла, найвідомішого лева Зімбабве.

Двом зімбабвійцям висунуто звинувачення у зв'язку з убивством лева, а представники поліції Зімбабве кажуть, що звинувачення у браконьєрстві можуть також висунути Волтеру Палмеру.

Сам він наполягає на тому, що був переконаний у законності полювання і нічого не знав про те, що Сесіл перебував під охороною держави.

У листі своїм пацієнтам, датованим вівторком, пан Палмер пише, що потрапив у новини з причин, жодним чином не пов'язаних з його стоматологічною практикою.

Емоційна тема

Він називає себе мисливцем зі стажем, але пише, що не обговорював свого хобі з пацієнтами, бо це емоційна тема для багатьох людей.

Копирайт изображения EPA
Image caption Експерти кажуть, що осиротілих левенят Сесіла уб'є новий володар прайду

Палмер учергове наголошує, що вважав те полювання законним, і обіцяє всіляко сприяти розслідуванню у Зімбабве чи в США.

Сесіл, який був однією з найбільш туристичних принад Національного заповідник Хванге у Зімбабве, загинув, за припущеннями, 1 липня, однак його тушу знайшли кілька днів потому.

Експерти кажуть, що шістьох левенят, батьком яких був Сесіл, найімовірніше, вб'є лев, який перебере прайд.

Пан Палмер спершу поранив лева пострілом з арбалета. Мисливці знайшли пораненого хижака через 40 годин і добили його пострілом з рушниці.

Тварина мала нашийник з системою GPS, завдяки чому рухи лева відстежували. Як кажуть представники місцевої природозахисної організації, мисливці намагалися знищити прилад, однак їм це не вдалося.

Хвиля обурення

Стоматологічна клініка пана Палмера закрила свій вебсайт і всі сторінки в соцмережах, бо їх захлиснула хвиля обурених коментарів.

Копирайт изображения AP
Image caption Біля клініки Волтера Палмера не припиняються протести

Біля його будинку в середу пройшла акція протесту.

Біля 100 людей - як дорослих, так і дітей - стояли під будинком Палмера з плакатами "Справедливість для Сесіла", "Мисливці за трофеями - боягузи" і "Покарайте браконьєрів".

У середу перед судом у Зімбабве постав професійний мисливець Тео Бронкхорст, який на звинувачення в незаконному полюванні відмовився визнати свою провину. Йому визначили заставу $1000 і наказали з'явитися до суду 5 серпня.

Леви в Африці

35 000

Максимальна чисельність

12 000

Популяція на півдні Африки

  • 665 Приблизне число 'трофейних' левів, яких щороку упольовують на експорт

  • 49 Левів-'трофеїв', вивезених із Зімбабве в 2013 році

  • 0,29% Частка трофейного полювання у ВВП Зімбабве

  • 17% Землі Зімбабве відведено під полювання

AFP

Пізніше до суду викликали іншого обвинуваченого - фермера Онеста Ндлову.

Американський турист, за припущеннями, заплатив за це полювання на лева приблизно $50 000.

Пан Палмер і раніше полював у Зімбабве. На одному із фото, розміщеному в 2010 році, він позує перед камерою з тушою вбитого ним леопарда.

Новини на цю ж тему