Україна заборонила ввозити з Росії 38 книг

Лимонов

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Серед заборонених до ввезення в Україну книг - "Кієв капут" Едуарда Лимонова

Митна служба України опублікувала список із 38 виданих у Росії книг, які заборонено ввозити в Україну.

Серед них - книги ультраправого філософа Олександра Дугіна, відомого своєю підтримкою проекту "Новоросія", телеведучого Сергія Доренка, письменника Едуарда Лимонова, радника президента Путіна економіста Сергія Глазьєва.

Як відзначають в українському відомстві, мета заборони - "запобігти застосуванню до громадян України методів інформаційної війни і дезінформації, поширенню ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму, зупинити посягання на територіальну цілісність і встановлений конституцією України державний устрій".

Повний перелік заборонених книг можна побачити на сайті управління митної служби по Кіровоградській області України.

Заборона в епоху інтернету

Включити ці книги в перелік товарів, заборонених до ввезення в Україну, попросив у середині липня український Державний комітет телебачення і радіомовлення. На початку серпня Державна фіскальна служба схвалила прохання.

Офіційний представник російського МЗС Марія Захарова прокоментувала цей крок цитатою з твору "Горе від розуму". У своєму Facebook пані Захарова навела діалог героїв, який завершується фразою "забрати б усі книги і спалити".

Ведучий Сергій Доренко, зазначив, що забороняти книги в епоху інтернету навряд чи ефективно. При цьому він спростував, що є автором однієї з книг, заборонених Києвом.

А Едуард Лимонов в інтерв'ю Російській службі Бі-бі-сі сказав, що в його книзі немає "фашизму і людиноненависництва".

"Я думаю, що моя книга справді антиукраїнська. Це такий жж-щоденник, ті пости, які я вів з листопада 2013-го по січень 2015 року. І вже тоді в листопаді я передбачав, що Україна розколеться, розпадеться на шматки. І ось вони втратили Крим і Донбас. Це не образлива книга, там все коректно - просто їм неприємно це читати ", - розповів Лімонов.

"Сказати, що я засмучений? Навряд чи. Юнаки українські будуть читати заборонені книги. Мені в юності це подобалося", - додав він.

Перелік за переліком

Наприкінці минулого тижня міністерство культури України оприлюднило список із 14 діячів культури, які, на думку СБУ, створюють загрозу національній безпеці України.

Туди увійшли переважно російські актори і співаки: Єгор Холмогоров, Михайло Хазін, Олег Газманов, Йосип Кобзон, співачка Валерія (Перфілова), Йосип Пригожин, Сергій Безруков, Михайло Боярський, Микола Расторгуєв, Іван Охлобистін, Михайло Пореченков, Григорій Лепс, а також Жерар Депардьє, який отримав російське громадянство.

Причиною цього стали висловлювання цих росіян щодо анексії Криму чи прихильників самопроголошених ДНР і ЛНР.

У міністерстві пообіцяли розширювати список, якщо від СБУ надійдуть нові прохання.