У Львові почала працювати патрульна поліція

Копирайт изображения OLEG TVERD
Image caption Присягу поліцейські складали на площі Ринок

У неділю у Львові запрацювала нова поліція. Понад 400 поліцейських склали присягу та вийшли на свій перший патруль.

На площу Ринок, де нові поліцейські складали присягу, прийшло більше тисячі людей.

Львівські полісмени не надто говіркі. Постійно звертаються до своїх командирів, перепитують завдання та шукають свої підрозділи. Помітно, що вони хвилюються, хоч самі поліцейські це заперечують.

Окрім сімей та друзів нових поліцейських подивитись на патрульну службу прийшли також туристи. Пенсіонерка Тетяна приїхала до Львова на вихідні із Черкас.

Копирайт изображения OLEG TVERD
Image caption Нових поліцейських вітали прем'єр Яценюк та мер міста Андрій Садовий

"Вони чудово виглядають. Сподіваюсь, що і працюватимуть вони так само. У нас у Черкасах теж нова поліція тренується. Вже чекаю, коли їх представлять", - каже пані Тетяна.

Пан Ігор, якому за п'ятдесят, прийшов, щоб подивитися на свою доньку, яка сьогодні вперше вийде на нічне чергування.

"Пишаюся нею неймовірно. Вона тільки університет закінчила і вирішила піти у патрульну поліцію. Хвилююсь за неї трішки, бо то її перший патруль, буду дзвонити і перевіряти, як вона там", - каже чоловік.

Із банку - в поліцейські

Копирайт изображения OLEG TVERD
Image caption Майже 20% у складі нової патрульної служби у Львові - жінки

Начальник Львівської патрульної поліції Юрій Зозуля не дуже хоче розмовляти з журналістами. Він виглядає втомленим. Каже, що вже третю ніч не спить, бо складає графіки та райони для чергувань.

"Моє головне завдання зараз – випустити патруль на вулиці, щоб вони почали працювати. Зробити все, щоб мої люди знали, що їм робити, які території патрулювати", - каже голова львівської поліції, який приїхав сюди працювати із Києва.

Юрій Зозуля каже, що з колишніх міліціонерів до львівської патрульної служби пройшли менше двадцяти осіб, решта – нові люди. Майже 20% – жінки.

Ще півроку тому інспектор патрульної служби Наталя Сворень працювала у банківській сфері. Коли у Львові оголосили набір до нової поліції, вона одразу туди пішла.

"Потрібно наводити порядок в країні. Ми молоді, амбітні, ми маємо показати те, що можемо. Кожен львів’янин, кожен українець може нам довіряти і спати спокійно. Вони надіються на нас, а ми на них", - каже Наталя.

Копирайт изображения OLEG TVERD
Image caption Близько 1000 людей прийшли зустрітись із патрульними

Патрульний Олександр Савицький тримає на руках двох своїх дітей – дворічного Максима та чотирирічного Сашка. Каже, що в патрульну службу пішов, бо хоче щось змінити у державі. Раніше Олександр працював техніком в "Укртелекомі".

"Ми готувались до цього, чекали. Я впевнений, що спокій львів'ян, спокій моїх дітей ми забезпечимо. Всі знали, куди вони прийшли і ким стануть. Тому у нас була сильна мотивація до навчання. Були важкі фізичні навантаження", - розповідає патрульний.

Великі сподівання

Копирайт изображения OLEG TVERD
Image caption Перше патрулювання почалось у неділю

Патрульний Степан Василенко спокійніший за інших своїх колег. Він недавно повернувся зі Сходу, де служив у батальйоні "Львів".

"Зовсім не хвилююсь, впевнений у собі на 100%. Нас добре підготували. Ще рік тому служив на Сході. Пройшов Дебальцеве, Кримське, Артемівськ, Лисичанськ. Коли повернувся додому, мені запропонували піти в поліцію. Перед тим я служив в міліції, тому повірив, що це щось справді нове. І ось я тут", - каже Степан і відразу йде до своєї роти, яка під оплески львів'ян вирушає на перший патруль містом.

Стів Хендерсон – один із канадських поліцейських, який тренував нову поліцію. Він широко посміхається і фотографується зі своїми учнями.

"Ми навчали їх кількох тактичних речей щодо затримання правопорушників, надягання на них наручників. Вони зроблять все, що мають зробити і навіть більше", - каже полісмен.

Львів'яни нових патрульних зустріли привітно. Кажуть, що бачать те, що вже встигла зробити патрульна поліція у Києві, і тепер раді, що така у буде і в них.

Новини на цю ж тему