Microsoft представила онлайн-магазин електронних підручників

Підручники Копирайт изображения epidruchnyky.net
Image caption Купити такий підручник може кожен, а почитати - тільки користувач Windows

В Україні почав працювати онлайн-магазин електронних шкільних підручників, який представили компанія Microsoft та міністерство освіти.

Сайт "Є підручники" пропонує легально завантажувати електронні копії посібників для різних класів за ціною 25 грн кожен.

Купити такі електронні книжки може той, хто має банківську картку. Але щоб читати їх, потрібно мати комп’ютер чи планшет, який працює з операційною системою Windows.

Розробники обіцяють, що восени запрацюють також версії програм для читання під Android і Mac OS.

Міністр освіти Сергій Квіт сказав, що хоча "електронні підручники ніколи не витіснять паперові", цей альтернативний проект помагає розвивати український ринок книговидання.

На противагу піратам

Поки що на сайті є 45 підручників для школярів від першого по десятий класи.

Серед видавництв, які співпрацюють з проектом, - "Освіта", "Школяр", "Світоч", і "Сиция". Серед предметів переважають "Образотворче мистецтво", "Інформатика" і "Російська мова". Посібників з алгебри, фізики чи хімії поки що немає.

За словами розробників, електронні версії є точними копіями паперових. Від багатьох інших доступних в інтернеті підручників ці відрізняються тим, що вони легальні і створені у форматі HTML5, а не PDF. На думку авторів проекту, цей формат краще відображається на різних пристроях і позбавлений незручностей PDF.

"В Україні, на жаль, така ситуація, що перемагає поки що піратський ринок, і ринку (цифрового контенту. – Ред.) як такого немає, - каже Ігор Капоушенко, директор "Є підручників". - Розвивати цифрові видання – досить складно, але, на нашу думку, досить перспективно".

Щоб читати такий електронний підручник, потрібно спочатку через сайт за допомогою платіжної картки заплатити за нього 25 грн, а тоді встановити програму, яка й дозволить відкривати текст на планшеті, ноутбуці, телефоні чи іншому пристрої.

Термін дії кожного підручника – 365 днів. Після цього доступ до нього блокується.

Копирайт изображения epidruchnyky.net
Image caption Так виглядає електронний підручник зі світової історії для 10 класу

Тільки для Windows

ВВС Україна спробувала купити підручник під назвою "Всесвітня історія. 10 клас".

Після того, як замовлення було оплачене через сайт, виявилося, що аби прочитати куплену книжку, потрібно встановити на комп’ютер програму, яка поки що працює лише під системою Windows. Про це повідомляє напис внизу головної сторінки сайту.

Іншими словами, якщо у вас IPad, MacBook чи планшет під Android, прочитати куплений посібник на ньому ви поки що не зможете.

Почувши про цю проблему від кореспондента ВВС Україна, представник проекту порадив краще ознайомлюватися з інформацією на сайті.

"Але якщо така ситуація трапилася, звичайно, ми можемо повернути вам гроші", - сказав Ігор Капоушенко.

Він також розповів, що додатки під Android і Mac OS, які дозволятимуть читати підручники, з'являться відповідно в кінці вересня і у жовтні.

Копирайт изображения epidruchnyky
Image caption Освітяни від ІТ кажуть, що запуск сайту - це лише перший крок, і обіцяють удосконалювати свій проект

Паперові підручники

У міністерстві освіти наголошують: зі зрозумілих причин, електронними підручниками можуть користуватися далеко не всі українські школярі. Тому до проекту там ставляться радше як до цікавої технологічної новинки.

"Я вважаю, що електронні підручники ніколи не витіснять паперові. Але якщо є нові технології, то це додаткові можливості для всіх", - сказав пан Квіт.

За його словами, паперові книжки "більш дружні" для дітей, ніж електронні, особливо для учнів молодших класів.

Міністр також розповів, що цього року є затримка з друком нових шкільних підручників, однак у середу уряд знайшов на це кошти і скоро вони будуть готові.

Він пообіцяв, що паперові шкільні посібники будуть безкоштовними для всіх учнів. У разі, якщо в якійсь школі з батьків збирають гроші на підручники, пан Квіт порадив звертатися зі скаргою до міністерства.

Новини на цю ж тему