Посольство РФ в Осло обурене серіалом про Росію-агресора

Родовище Копирайт изображения AP
Image caption За сюжетом фільму Росія захоплює норвезькі нафтогазові родовища

Посольство Росії в Норвегії висловило жаль у зв'язку із запланованою прем'єрою серіалу, за сюжетом якого російські війська окуповують частину Скандинавії.

Серіал "Окуповані" покаже наприкінці вересня норвезький телеканал TV2.

За сюжетом фільму, Норвегія, де до влади приходять "зелені" політики, відмовляється від видобутку нафти і газу, після чого керівництво Євросоюзу, що не згодне із таким рішенням, просить Росію напасти на Норвегію. Москва погоджується і захоплює норвезькі нафтогазові родовища.

Російське посольство в Норвегії заявило, що автори серіалу вирішили в найгірших традиціях "холодної війни" полякати норвезького глядача загрозою зі Сходу, якої не існує.

"Хоча автори серіалу старанно наголошують, що сюжет вигаданий, і який нібито не має нічого спільного з дійсністю, мова в цьому фільмі йде про цілком реальні країни, причому Росії, на жаль, відведена роль агресора", - наголошується в коментарі посольства.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Одну із головних ролей у телесеріалі виконує зірка російського кіно Інгеборга Дапкунайте

У самій Норвегії ставлення до виходу серіалу про російське вторгнення неоднозначне.

Коли в 2013 році його почали знімати, доцент університету Осло, історик Бьорн Дітлеф Ністад в інтерв'ю Російській службі Бі-бі-сі заявив, що телепроект образливий для жителів Норвегії, які були звільнені СРСР від німецької окупації в 1944 році.

"Таких фільмів ніде і ніколи не знімали. Можливо, лише США в роки "холодної війни", і то сумнівно. Упевнений, що всі норвежці будуть шоковані після виходу подібного фільму на екран, і відносини з Росією він явно не поліпшить", - сказав історик.

Фільм знімали норвезька корпорація NRK і франко-німецький телеканал Arte.

Головним героєм телефільму є офіцер служби безпеки з Осло.

Один з найпопулярніших норвезьких авторів детективів Ю Несбі почав писати сценарій для серіалу ще в 2008 році, згодом він став і його продюсером.

Одну із головних ролей у телесеріалі виконує зірка російського кіно Інгеборга Дапкунайте.

Продюсери "Окупованих" розраховують, що норвезький серіал стане настільки ж популярним у світі, як і шведський детектив "Валландер" і данська політична драма "Борген".

Сумарний бюджет десяти серій телефільму з міжнародним акторським складом оцінюється в 80 млн норвезьких крон (13,7 млн доларів).