ООН підтверджує руйнування храму в Пальмірі

Копирайт изображения AFP
Image caption Такі супутникові знімки залишків храму Бела отримала ООН 31 серпня цього року

Супутникові знімки підтверджують, що головний храм в історичному комплексі Пальміри на півночі Сирії було зруйновано, заявили в ООН.

Раніше повідомлялося, що бойовики "Ісламської держави" висадили в повітря храм Бела у Пальмірі. Але керівник сирійського відомства з охорони історичних пам'яток заявив, що фундаменти споруди залишилися неушкодженими.

Тепер аналіз супутникових знімків, проведених ООН, доводить, що від пам'ятки, вік якої - 2000 років, майже нічого не залишилося.

"На жаль, зображення, які ми отримали, показують, що головну споруду храму зруйновано", - заявив ВВС керівник проекту Unosat Айнар Бйорго. Він додав, що колонада, розташована поблизу храму, також знищена.

Місцевий мешканець розповів ВВС, що кріпосні укріплення та ворота храмового комплексу вціліли.

Копирайт изображения Getty
Image caption А так виглядала історична пам'ятка ще 27 серпня.

У понеділок Маамон Абдулкарім, керівник сирійського Департаменту старожитностей та музеїв заявив, що у храмі Бела стався потужний вибух, але, за його даними, більша частина храмового комплексу залишилася неушкодженою.

Однак свідкам було важко дістатися до місця і підтвердити справжній масштаб руйнувань.

Раніше "Ісламська держава" вже руйнувала історичні споруди на контрольованій угрупованням території Іраку та Сирії, вважаючи старовинні храми та скульптури єретичними.

Продаж вкрадених історичних артефактів є одним із головних джерел доходів групи. Крім того, "Ісламську державу" звинувачують у тому, що показове знищення історичних пам'яток угруповання використовує як "рекламу" .

Вбитий археолог

Минулого тижня було підтверджено руйнування ще однієї пам'ятки у Пальмірі - храму Баалшамін.

Копирайт изображения Reuters

У понеділок Unosat оприлюднив фото, зроблені із супутника, які свідчать про суттєві руйнування на території храмового комплексу, частини якого або серйозно пошкоджені, або повністю знищені.

Пальміра, що входить до списку культурної спадщини ООН, перейшла під контрольбойовиків "Ісламської держави" у травні цього року. Вже тоді були побоювання щодо долі історичних пам'яток.

У серпні бойовики ІС вбили 81-річного Халеда аль-Асаада - археолога, який доглядав за пальмірськими пам'ятками впродовж 40 років.

Копирайт изображения AFP

Всесвітньо відомі історичні пам'ятки греко-римської доби у Пальмірі розташовані на північний схід від столиці Сирії, Дамаска.

Храм Бела був однією із найкраще збережених пам'яток стародавнього міста.

У липні ІД оприлюднила відео, на якому 20 полонених із урядової армії було розстріляно у театрі, який також входить до історичного комплексу у Пальмірі.

Останнім часом сирійські урядові сили намагаються відбити територію довкола Пальміри у "Ісламської держави", і в районі точаться запеклі бої.

Давнє місто Пальміра

  • є у списку культурної спадщини ООН;
  • комплекс містить низку історичних споруд, які колись були одними із культурних центрів стародавнього світу;
  • зразки греко-римської архітектури комплексу із відчутними впливами перської культурної традиції датуються 1 та 2 сторіччями нашої ери;
  • комплекс складався із низки монументальних споруд із понад 1 тис. колон, величезним некрополем із понад 500 похованнями;
  • до початку збройного конфлікту в Сирії історичний комплекс відвідували понад 150 тис. туристів на рік.

Новини на цю ж тему